Szczawiany, struwity, ph obojetne- co robic?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

a.marzec2
Posty: 2
Rejestracja: 11 października 2017, 16:18

11 października 2017, 16:50

Witam, mam kotke maine coona 2 letnią, karmiona suchym orienem na przemian z acaną plus jakies puszki (głownie brit care z tunczykiem, lososiem albo kurakiem). Probowalam dawac coś lepszego ale poko co z marnym skutkiem.. otóż nasz problem pojawił sie pod koniec sierpnia - zauwazyłam czestomocz o wylizywanie się kotki. Zrobiłam badanie moczu wyniki ponizej: białko 246, barwniki krwi +++, leukocyty 6-10, erytrocyty 30-40, szcZawiany nieliczne, struwity liczne, odczyn obojetny. Zalezenie - antybiotyk enroxil na 14 dni i urovet na zakwaszenie moczu. Po 10 dniach kolejne badanie moczu - białko 129, barwniki krwi ++++, struwity nieliczne, odczyn obojetny. Zalecono cylonamine na krwawienie. Dodatkowo usg pecherza- nerki ok, pecherz lekko pogrubiony, niewielkie bujanie błony sluzowej. Po skonczonym antybiotyki badanie moczu kolejne - białko 36, brak krwi, struwity liczne, odczyn obojetny. Zalezenie - l methiocid na zakwaszenie moczu. I po dwóch tygodniach to samo.... czestomocz i wyliziwanie sie. Badanie moczu- białko 127, leukocyty 4-6, erytrocyty zalegajace gesto, brak kryształow, odczyn lekko kwaśny. , zalezenie - clavadeptin na 14 dni,, cyclonamine i l methiocid. Po 10 dniach kontrolne badanie moczu - brak białka, wszystko w normie ale pojawiły sie szczawiany.....a odczyn znowu obojetny... i zgłupialam. Dodam że ten mocz pobierany byl zawsze okolo 5-6 rano, potem trzymany w lodowce do 9 bo tak czynny wet, nastepnie przewozony do lab do krakowa (wiec pewnie badany był dopiero w poludnie lub dalej). Zalecono odstawic l-methiocid (czy on mogl spowodowac wytworzenie szczawianow nawet przy moczu zasadowym?). Bardzo proszę o jakas opinie i pomoc. Narazie mam pomysl zeby w sobote zawiezc mocz do ludzkiego labu( bedzie szybciej zbadany) i zobaczyc jakie beda wyniki. Ale co robic dalej to juz sama nie wiem...dlaczego na zmiane wychodza struwity lub szczawiany? Daje teraz kotku urinodol dwa razy dziennie no ale on tez ma w sumie wlasciwosci zakwaszajace, co robic?? Dodam jeszcze że gestosc moczu jest wysoka ( zazwyczaj kolo 1,050)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 października 2017, 10:51

a spróbujcie małymi kroczka regulować to dietą. Te leki robią to zbyt gwałtownie i dlatego zmieniając pH masz inne osady.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość