Synulox-pytanie do lekarza

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

markotka
Posty: 10
Rejestracja: 05 lutego 2010, 15:47

13 lutego 2010, 11:21

Mam 8-miesięcznego kocurka, który miał złamaną prawą tylnią łapkę z przemieszczenie, jest po dwóch operacjach. Jeszcze przed pierwszą operacją miał problem z utrzymaniem kału, po operacji dostawał leki i uspokoiło się. Po jakimś czasie znowu zaczął "popuszczać" i ponownie dostał Synulox, znowu poprawiło się. W ubiegłym tygodniu już poraz trzeci dostawał Synulox, ale nadal zdarza mu się troszkę "popuszczać", ale widzę, że jest to raczej wysiłkowe, gdyż pojawia się np. w sytuacji kiedy kotek się przeciąga. Poza tym, jego odbyt cały czas jest zaczerwieniony. Czy możemy jeszcze coś zrobić, czy on już zawsze będzie miał z tym problem? Weterynarze w naszej okolicy podają mu tylko Synulox i to wszystko... Mam w domu jeszcze ten lek, może podać mu jeszcze przez kilka dni? Dostawał teraz przez 5 dni 2xdziennie pół tabletki (kotek waży ok. 6kg).
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 lutego 2010, 22:31

jak złamał tą nogę ? tzn co było tego pzryczyną?
markotka
Posty: 10
Rejestracja: 05 lutego 2010, 15:47

15 lutego 2010, 20:28

Prawdopodobnie potrącił go samochód, bo druga tylna łapka była na całej długości rozcięta, ale od wewnątrz :( kotka mamy ze schroniska, w schronisku też nie wiedzą co się stało, bo znaleźli go w takim stanie w piwnicy bloku. Mam zdjęcia na płycie tej złamanej łapki-RTG.
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

15 lutego 2010, 22:00

Markotka zanim dr. Jarek tu zajrzy, to podpowiem, że dobrze byłoby gdybyś natłuszczała kotkowi ten odbyt (np. linomagiem albo chociaż oliwką dziecięcą by zmniejszyć podrażnienie).
No i wstaw te zdjęcia nie czekając na dr. Jarka (tu wstaw miniaturki do powiększania, a zdjęć nie zmniejszaj to będą bardziej widoczne szczegóły), wtedy dr. je obejrzy przy najbliższej wizycie na forum.
markotka
Posty: 10
Rejestracja: 05 lutego 2010, 15:47

16 lutego 2010, 22:00

Anika dziękuję za radę :) mam dla Rysia taką specjalną maść z apteki-na zamówienie, ale zaraz po posmarowaniu wszystko sobie wylizuje i wydaje mi się, że jest wtedy jeszcze gorzej, bo wiadomo, że kotek języczek ma drapiący i jeszcze bardziej sobie podrażnia. Zdjęcia wstawię jutro.
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

16 lutego 2010, 22:07

Smaruj, kiedy jest rozespany, albo po posmarowaniu zajmij go zabawą, lek chociaż na krótko będzie mił szansę zadziałać
markotka
Posty: 10
Rejestracja: 05 lutego 2010, 15:47

17 lutego 2010, 17:55

mam zdjęcia, fotografowałam minitor komputera, bo zdjęcia są zapisane w jakimś dziwnym programie, którego nie potrafię obsługiwać, mam nadzieję, że dobrze wszystko widać, ostatnie zdjęcie jest już po pierwszej operacji, podczas drugiej operacji, którą wykonywał już inny weterynarz, nadmiar śrub został usunięty

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 lutego 2010, 13:32

ZCo się dzieje z tym odbytem? musisz jakoś poprawić jakość pierwszego zdjęcia abym mógł dobrze widzieć miednicę. Antybiotyk powienin być stosowany do zagojenia ran. Jeśli liże rany załóż kołnierz.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2010, 23:02 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
markotka
Posty: 10
Rejestracja: 05 lutego 2010, 15:47

25 lutego 2010, 21:38

Czyli dalej podawać Synulox? Tylko zauważyłam, że w trakcie przyjmowania kot oddaje bardzo luźne stolce. A jaką dawkę, kot waży ok. 6kg, w domu mam jeszcze tylko 4 tabletki 250mg. Co się dzieje z odbytem, jest cały czas zaczerwieniony i kot popuszcza stolec, ale są to małe ilości i w postaci stałej, mówiąc kolokwialnie - bobki ;) Te zdjęcia, które wstawiłam są stare, sprzed pierwszej operacji, mają kilka miesięcy, więc nie wiem czy mają znaczenie, ale jeśli tak, to postaram się wstawić pierwsze zdjęcie w lepszej jakości.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 marca 2010, 23:04

no niestety po synuloksie mogą być takie sensacje. Jeśli nie zaradzi im lakcid lub podobny lek trzeba rozważyć zmianę antybiotyku.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

25 października 2022, 19:40

Cześć,
jeśli zauważasz u swojego zwierzaka coś niepokojącego musisz jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem. Tylko w ten sposób skutecznie pomożesz swojemu zwierzakowi.
Dobrze jest zdać sobie sprawę jednak z tego, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość