Straszny zapach z ucha mimo leczenia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

AluniaN

08 grudnia 2017, 20:44

We wtorek byłam u weterynarza z moim półrocznym kocurem z powodu strasznego zapachu z ucha, oba w zasadzie śmierdziały ale jedno dużo bardziej i tym najwięcej się kot interesuje. Nie tyle drapie ucho, ile je pociera jak kot który myje sobie uszy np. po jedzeniu, czyli pociera łapką ucho (bokiem łapki) a potem tę łapkę liże, tak, że jest ona w tym miejscu brudna- brązowa i mokra, bo sierść na łapkach jest u niego biała i rzuca sie to w oczy. Wprawdzie od dość dawna drapał i pocierał uszy ale z biegiem czasu coraz to częściej. W zeszłym tyg. poczułam z odległości metra silny zapach niczym gazy i zdziwiłam się, że to czuć cały czas i że to jednak jest z uszu, a właściwie głównie z jednego, zajrzałam i okazało się że ma oba bardzo brudne. Jest takim kotem że nie lubi jak coś się mu grzebie w uszach, nigdy tego nie lubił więc gryzł i drapał toteż tego nie robiłam. Zasugerowałam pani wet. że może ma świerzba i po obejrzeniu gołym okiem pani wet. stwierdziła że pewnie tak, wyczyściła uszy i podała Advocate i kazała powtórzyć za miesiąc. Pytałam czy ten zapach to nie bakterie/grzyby to odparła że być może ale trzeba usunąć przyczynę świądu (świerzba), nie wiem czy ją wtedy dobrze zrozumiałam- że gdy to się zrobi to i infekcja minie... (?) Tak czy owak nic więcej z kotem nie robiła, antybiotyków, maści, zalecenia by czyścić uszy w domu- zero. Mija 4 dzień a ucho jak śmierdziało tak śmierdzi i chyba z wewnątrz wylazł znów brud którego nie było po wyczyszczeniu. Kot nadal interesuje sie tym uchem, robi to samo co robił bez zmian częstotliwości...

Co dalej, czy to dobry plan leczenia tych uszu?
Przecieranie uszu choćby watą nasączoną czystą wodą coś pomoże? Może czyścić np. Rivanolem albo smarować maścią z antybiotykiem np. Tribiotic, słyszałam tez o nacieraniu czosnkiem...
Dlaczego tak cuchnie to ucho?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 grudnia 2017, 08:42

zapalenie ucha nadaje się do solidnego leczenia , antybiotyk ogólnie , porzadna maść, porzadny preparat odkażający . A czosnek zjedz pod żadnym pozorem nie pchaj kotu do ucha.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość