Śmierdzące gazy i odbijanie w dziwnej pozycji

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Patrycja1393
Posty: 1
Rejestracja: 22 listopada 2020, 10:20

22 listopada 2020, 10:36

Proszę odpowiedz dr Jarka.
Od jakiegoś czasu mój kot ma strasznie śmierdzące gazy, dodatkowo przelewa mu się w brzuszku a od niedawna przybiera dziwna pozycje (siedząca z pochylona głowa, zawiesza się na chwile i wtedy tak jakby mu się odbijało). Co jakiś czas ma biegunki, a jedzenie mu nie zmieniam (karmiony catz finefood: konina z jagnięcina i królik z jagnięcina. Odstawiłam kubraczka bo myślałam ze on go uczula i tak siw dzieje). Ostatnia miała miejsce koniec października. Z biegunkami borykamy się od stycznia. Badania robione w maju wszytsko dobrze, badanie kału, wszystko dobrze.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

16 marca 2021, 08:31

Patrycja1393 pisze:
22 listopada 2020, 10:36
Od jakiegoś czasu mój kot ma strasznie śmierdzące gazy, dodatkowo przelewa mu się w brzuszku a od niedawna przybiera dziwna pozycje (siedząca z pochylona głowa, zawiesza się na chwile i wtedy tak jakby mu się odbijało). Co jakiś czas ma biegunki, a jedzenie mu nie zmieniam (karmiony catz finefood: konina z jagnięcina i królik z jagnięcina. Odstawiłam kubraczka bo myślałam ze on go uczula i tak siw dzieje). Ostatnia miała miejsce koniec października. Z biegunkami borykamy się od stycznia. Badania robione w maju wszytsko dobrze, badanie kału, wszystko dobrze.
Dzień dobry,

należałoby powtórzyć badanie kału oraz krwi i udać się na USG jamy brzusznej. Możliwe, że problem leży w jelitach, bądź kot ma alergię lub nietolerancję, ale najpierw należy wykluczyć problemy z jelitami.

lek. wet. Karolina Miechowska
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

14 kwietnia 2021, 09:43

Wygląda jakby kotek miał problemy z jelitami, tak jak pani doktor pisze. Dlatego dobrze sięgną po karmy, które będą dla niego delikatne i nie będą go obciążały niepotrzebnie. My też kiedyś przechodziliśmy przez ten etap. Wtedy używaliśmy karmy Trovet z jagnięciną. K

To jest ten produkt dokładnie

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-pol-20691-TROVET-Lamb-Rice-Diet-LRD-dla-kotow-500g.html
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

14 kwietnia 2021, 09:46

A próbowaliście zmienić karmę na hipoalergiczną? Może po prostu karma mu nie odpowiada. Warto spróbować :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość