Powiększony węzeł chlonny u 8mc kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kierasi

10 maja 2018, 08:37

Dzień dobry,

W poniedziałek zauważyłam u kota mocno powiększony węzeł podzuchwowy, tylko z jednej strony. We wtorek u weterynarza okazało się, że kot ma w dodatku temperaturę 39,9 stopni, a rano zauważyłam wyciek surowiczy z nosa. W związku z tym dostała lek przeciwzapalny i antybiotyk na najbliższe dni, jednak jeśli węzeł się nie zmniejszy, w przyszłym tygodniu mamy pojawić się na biopsji w celu sprawdzenia czy to nie chloniak. Dodam, że w niedzielę podróżowała że mną samochodem z dość mocno włączoną klimatyzacją i przez moją nieuwagę nadmuch skierowany był na nią. W związku z tym mam pytanie, jeśli to rzeczywiście tylko przeziębienie, o co się modlę, to po jakim czasie podawania leków węzeł powinien się zmniejszyć? Teraz węzeł nadal jest podobnych, może nieco mniejszych rozmiarów.

Bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 maja 2018, 08:29

z dnia na dzień bedzie stopniowo malał po 1-2 tygodniach powinien znacznie sie zmniejszyć lub powrócić do normalnych rozmiarów.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość