Potrzebuje porady

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Natka93
Posty:2
Rejestracja:12 listopada 2023, 22:52

12 listopada 2023, 22:59

Potrzebuję porady,bo nie bardzo wiem czy jest się już czym martwić i co z tym zrobić.A mianowicie przed chwilą zauważyłam dziwną narośl na uchu mojej kotki.
Podsyłam zdjęcie :
https://www.dropbox.com/t/q4RLMvZlBO2CIND3

Czy w tym przypadku najlepiej udać się do weterynarza czy po prostu obserwować czy się powiększa?
CircuitCarpenter
Posty:10
Rejestracja:04 września 2023, 13:28

13 listopada 2023, 10:16

o kurczę, to rzeczywiście wygląda trochę dziwnie 🤔 nie jestem specjalistą, ale może lepiej byłoby, jakbyś poszła do weterynarza. Ostatecznie po wyglądzie nawet specjalista czasem nie jest w stanie określić, czym jest taka narośl i potrzebne jest np. pobranie próbki czy coś podobnego. Niby nie wygląda to zbyt groźnie, ale lepiej dmuchać na zimne, co myślisz? 👩‍⚕️🐾
Pozdrawiam, 😊
Ostatnio zmieniony 09 maja 2024, 12:00 przez CircuitCarpenter, łącznie zmieniany 1 raz.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

13 listopada 2023, 13:09

Dzień dobry,
Jeśli uważa Pani, że narośl jest niepokojąca należy udać się do lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia kontroli.
Bez możliwości przeprowadzenia badania klinicznego nie jest możliwe ustalenie diagnozy.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
Natka93
Posty:2
Rejestracja:12 listopada 2023, 22:52

17 grudnia 2023, 10:53

Dziękuje wszystkim zostało to wycięta i wysłane na biopsje więc czekamy na wyniki.
Ale miałabym jeszcze pytanko ,bo dzisiaj weekend i nie wiem czy jutro biec z tym uchem.
8.12 miała ściągnięte szwy,lekarz stwierdził,że wszystko jest ok ,ale zauważyłam dzisiaj,że tam gdzie miała to wycinane ma coś w rodzju strupa.Czy jest się czym martwić czy to po prostu ucho się leczy i to samo odpadnie ?
https://drive.google.com/drive/u/0/mobi ... drive_link
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

20 grudnia 2023, 20:02

Witamy,
Sądzimy, że ucho jest w trakcie regeneracji.
Jednak jeśli zauważy Pani jakieś niepokojące objawy jak np. krwawienia, rope, stan zapalny- polecamy skontaktować się z lekarzem weterynarii.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości