podejrzenie o koci tyfus

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

szymonka
Posty: 2
Rejestracja: 10 lutego 2006, 18:37

10 lutego 2006, 18:42

od kilku dni mam 7-tyg.kotkę-Kaję.Ponieważ to mój pierwszy kot zaczęłam dużo "myszkować"po różnych stronach w internecie."odkryłam"m.in.paskudę zwaną kocim tyfusem.
Jakieś 3 msc.temu była u mnie sąsiadka ze swoją Pipi.siedziała z nią u mnie jakieś 2h.moje dzieci ja głaskały itd.kilka dni później powiedziała mi że jej kot zszedł.teraz boję sie że jej kot odszedł na tyfus.dzwoniłam do niej popytać się o dokładne objawy choroby jej kotka i wszystko wskazuje na tyfus.
co teraz z moim kotem???????????????jestem przerażona kompletnie nie wiem co robić.tak się boję przecież te zarazki mogą być w moim domu.czy moja kicia ma juz podpisany wyrok śmierci?
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

10 lutego 2006, 19:30

Nie ma co się martwić na zapas-przecież kot sąsiadki mógł chorować na coś innego i niekoniecznie musiał rozsiewać wirusy. 8) Chyba, że była z nim u lekarza i taką postawił diagnozę. Niezależnie od wszystkiego na pewno warto poradzić się lekarza wet - jeśli Twój kotek jest zdrowy i nie jest zarobaczony to może lekarz zadecyduje o wcześniejszym szczepieniu na koci tyfus. Kociaki można szczepić już w wieku 6-7 tygodni jeśli to konieczne. Po 3-4 tygodniach trzeba szczepienie powtórzyć i wtedy kotek będzie już na pewien czas zabezpieczony, nawet gdyby jakieś wirusy się przyplątały :wink: .
szymonka
Posty: 2
Rejestracja: 10 lutego 2006, 18:37

11 lutego 2006, 10:37

mineło już 9 dni.kaja jest zdrowa ,zaczynam mieć nadzieję ze wszystko bedzie dobrze.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość