Plamka na tęczówce- co to jest?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

777temida
Posty: 56
Rejestracja: 02 września 2011, 09:50

18 października 2018, 12:45

Moja 10l. kotka od kilku lat ma plamkę na tęczówce. Kiedyś chyba ze 2 lata temu miała leczone drugie oko bo inna kotka jej je zadrapała, wtedy wet. mówiła by robić foto oka i porównywać czy rośnie ta plamka. Foto nie robiłam bo byłam za granica a kot został u rodziny. Teraz od roku jestem w domu i wydaje mi się że w przeciągu tych lat jak pierwszy raz zauważyłam tę plamkę to ona właśnie urosła.
Czy sam fakt że plamka się powiększa już oznacza nowotwór?
Kotka poza tym jest zdrowa tzn. wiem to z obserwacji nie z badań bo nie ma robionych żadnych badań kontrolnych bo czuje się świetnie i wygląda świetnie. Tylko 2 razy była w życiu u wet- na sterylizacje i z zadrapanym okiem (to nie to z plamką). Dodam że dużo przebywa na słońcu tzn. kiedyś była wychodząca ale od kilku lat już nie, za to przebywa dużo na południowym parapecie bo tylko od tej strony mam okna a ona uwielbia sie wygrzewać na słońcu.
Chodzi o to oko z lewej z dużą plamą bo to z prawej ma małą plamkę ale ta chyba jest bez zmian.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 października 2018, 08:53

wyglada to na plamke barwnikową , ale trzeba dokładnie w dużym powiększeniu zbadać tęczówkę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość