Paraliż jednej strony pyska

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Mamed92
Posty:2
Rejestracja:09 lutego 2024, 17:37

09 lutego 2024, 17:44

Witam serdecznie moja labladorka lat 7 doznała ostatnio nagle paraliżu prawej strony pyszczka. Opada powieka, wisi warga oraz slini sie. Oczywiście jeszcze tego samego dnia udaliśmy się do lecznicy, zostały podane leki. Lekarz zbadał psa na podstawowe odruchy neurologiczne oraz została zbadana tarczyca. Wszystko ok. Aktualnie jesteśmy w trakcie brania leków. Dzisiaj zachowuje się dobrze, jest świadoma wszystkiego, skora do zabawy, ma apetyt. Jednakże niepokoi mnie jedna rzecz, o ile na ogół w oczy tylko delikatnie rzuca się ten paraliż jednostronny o tyle gdy w grę wchodzą emocje (zabawa, pora spaceru itp. ) momentalnie paraliż się nasila, tak jakby skala tego była zależna od emocji. Nieważne czy są to emocje pozytywne czy negatywne. Czy powinien czym prędzej dokonać badania rezonansu magnetycznego czy wstrzymać się aż skończy leki i dostanę dalsze zalecenia od lekarza ? Jest to moje oczko w głowie i nie wiem czy przesadzam i mam sie uzbroić w cierpliwość czy powinienem działać.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

17 lutego 2024, 08:44

Dzień dobry!

Nasilenie paraliżu w sytuacjach emocjonalnych może być tylko złudzeniem - w sytuacjach, kiedy pies okazuje emocje paraliż może okazać się po prostu bardziej widoczny ze względu na większy kontrast z drugą stroną pyska. Warto poczekać na skończenie leków i ewentualnie wtedy rozważyć rezonans magnetyczny. Oczywiście należałoby cały czas obserwować pupila czy nie wykazuje innych niepokojących objawów. Warto również omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem prowadzącym. Życzymy dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Vet4u
maryhwright
Posty:1
Rejestracja:22 czerwca 2024, 10:42

22 czerwca 2024, 11:05

@mary Przykro mi z powodu stanu Twojego psa, czy mógłbyś podzielić się z nami ostatnim stanem, mam nadzieję, że jego zdrowie się poprawiło.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości