Nawracający kamien, choroba dziąseł

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kropka75
Posty: 90
Rejestracja: 18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja: Gliwice

20 lipca 2006, 21:43

Z opisu na stronce wynika, że tą pastą nie myje się zębów, tylko smaruje, a kot spokojnie może ją jeść. :shock:
Nie bardzo rozumiem jak to dziala w takim razie. :lol:
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

20 lipca 2006, 22:02

juz dawno nie daje-skonczyl sie to raz, a dwa-Mamba nie moze :roll:
dawalam pare miesiecy, bo jadly niechetnie, poza tym dostawaly tez paste do zebow, wiec trudno mi ocenic, czy cos daje-obie mialy troche nalotu na klach, a teraz maja sliczne, biale-ale czyja to zasluga to nie wiem?? :D
kropka75
Posty: 90
Rejestracja: 18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja: Gliwice

20 lipca 2006, 22:18

No tak. W takim razie trudno wyrokować co dziala. :)
Sylwka
Posty: 37
Rejestracja: 16 stycznia 2006, 17:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

23 lipca 2006, 11:55

Z moich i zenkowych (kot) doświadczeń wynika, że pasta raczej słabo działa (w Zenka mordce). Gruba warstwa osadu jest na jego zębach już po dwóch dniach od szorowania. Aby nie dopuścić do utworzenia się kamienia systematycznie szoruje jego zęby. Najpierw skrobiemy osad wykałaczką aby wydobyć go z zakamarków a potem czyszczę patyczkami do uszu. Na koniec patyczkiem rozprowadzam na zębach pastę. W przypadku górnych zębów działa. Z dolnymi jest gorzej, bo mimo, że Zenek "pozwala" na mycie to rozwarcie mu paszczy graniczy z cudem i do ostatnich dolnych nie ma się jak dostać. Czasem poprawiam mała szczoteczką dla dzieci.
kropka75
Posty: 90
Rejestracja: 18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja: Gliwice

24 lipca 2006, 14:50

U mnie kamień w grę nie wchodzi, bo koty dostają domieszkę Orala. Chodzi mi raczej o odświeżenie pycha, że się tak wyrażę. :) I o poprawę stanu zębów jako taką, w sensie: białe i zdrowe. :)

Swoją drogą - co je kot, który po dwóch dniach już ma na zębach osad? :shock:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość