Nawracający kamien, choroba dziąseł

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

28 marca 2006, 17:02

dziekuje bardzo za odpowiedz :lol: kamien z serca :mrgreen:
kropa75

09 maja 2006, 14:27

ATA pisze:Dobrym sposobem na kamień jest podawanie kotu mięsa w formie kilkucentymetrowych pasków. Kot musi je dokładnie pogryźć bo inaczej je zwymiotuje . A takie żucie najlepiej czyści zęby (rada z książki "Szczęśliwy kot" dr Sumińskiej). Tyle, że jak kot jest na suchej karmie to taką metodę trochę trudniej zastosować :wink: .
Z tym gryzieniem to jest tak jak z pastą na łapę - wcale nie musi. :)
Gdyby to się dało tak zrobić, by kot zrozumiał, że zwymiotuje... :) Ach :)
Moje nie gryzą, bez względu na wielkość, owszem majtną zębami parę razy ale nie czyszczą tym zębów.

Poza tym wątpię czy miękkie mięso takie jak drób w ogóle się do tego nadaje. Moja kotka była na mięsie pół roku przed pierwszym odkamienianiem i naprawdę było co ściągać. :?
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

09 maja 2006, 15:05

to ja mam jeszcze pytanie-ktory hill's na zeby jest lepszy dla zdrowych kotow:
-HILL'S PD Feline t/d
czy
-HILL'S SP Feline Adult Oral Care Chicken
ja podaje ten drugi oraz ta paste do zebow:
-Fresh Breath & Dental Care Paste

maja troche kamienia na trzonowych na samym koncu mordki, a jedna z kotek ma ciemna plamke na zebie, mialy tez przyzolcone kly, ale odkad podaje im w/w paste do zebow zabki sa biale i bez osadow-poza tymi trzonowymi :roll: a czy hill's w tym pomaga to nie wiem?? moze nie potrzebnie im go daje???
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 maja 2006, 23:36

oczywiście że t/d ale żadna karma nie usunie już powstałego kamienia.
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

10 maja 2006, 23:51

wiem, ze nie usunie, dlatego idziemy na oczyszczanie zabkow :D
czy w takim razie jak skonczy mi sie hill's oral, zamienic go na hill'sa t/d??? w opisie widzialam go w karmach dla chorych kotow-czy to im nie zaszkodzi, skoro sa zdrowe??
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 maja 2006, 00:41

niech zadecyduje twój lekarz po sanacji i po stanie uzebienia jak i po szybkosci odkładania sie kamienia nazębnego u twoich "bzików" tzn kotków
aga_tka

14 lipca 2006, 10:49

Witam!
Cieszę się, że trafiłam na ten temat, bo w poniedziałek moją kotkę czeka usunięcie kamienia nazębnego. Miała już raz usunięty kamień około roku temu, ale ostatnio podczas kontroli u weta okazało się, że jej dziąsła są w fatalnym stanie i ma kamień na zębach.
Kotka jest na suchej karmie, od czasu do czasu podjada Orala RC. Wykuczono u niej choroby nerek i wątroby, których jednym z objawów mogą być chore dziąsła.
Próbowałam podawać mięso pocięte w długie paski żeby kotka mogła sobie "pożuć", ale jadła tak łapczywie, że wszystko zwróciła :?
A co do usuwania kamienia bez narkozy - to w przypadku mojej kotki odpada ta opcja, bo podczas pobierania krwi do badania była jedna wielka afera :twisted: to nawet nie chcę sobie wyobrażać co by było podczas usuwania kamienia :shock:
Mam w tym miejscu pytanie do lekarza weterynarii: otóż wet, który ma usuwać kamień mojej kotce powiedział, że po wyczyszczeniu zębów "polakieruje" je jakimś preparatem, który ma zapobiegać? ograniczać? osadzanie się kamienia na zębach.
Czy spotkał się Pan z czymś takim? I czy jest to skuteczne?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 lipca 2006, 17:52

tak i bardzo dobrze , że to zrobi ale nie działa to długi czas. Gdyby było tak prosto szlibyśmy do stomatologa raz na pół roku na lakierowanie czy też polerowanie zebów i nie trzeba byłoby ich myć.
Awatar użytkownika
aga_tka
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2006, 10:19
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

15 lipca 2006, 22:42

dziękuję za odpowiedź :) obawiam się, że opcja mycia zębów u mojej koteczki niestety odpada, z trudem czyścimy uszy i obcinamy pazury, nawet nie myślę co by było podczas czyszczenia zębów :shock:
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

15 lipca 2006, 22:51

ja podaje paste, ktora baaardzo lubia :D
Awatar użytkownika
aga_tka
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2006, 10:19
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

16 lipca 2006, 09:56

diana :) napisz proszę co to za pasta i jakie ma działanie, no i oczywiście czy jest skuteczna?
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

16 lipca 2006, 19:35

prosze bardzo-oto link do pasty: http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ts_id=2356
moim kociakom bardzo smakuje, dziala na pewno, ale jak kot ma zdrowe dziasla i nie ma kamienia (albo tylko ciut), moje mialy troszeczke zolte kly, a po tej pascie sa bielutkie :lol:
ale czy dziala tak na 100% i czy jest skuteczna?? to musiaby sie wypowiedziec lek wet, ktory przepisuje ja swoim pacjentom i potem obseruje postep-ale ja polecam
dobra pasta jest tez zel-stoma, ktory tez jest w krakvecie i jest bardzo skuteczna, bo moja wet poleca ja na zabki i dziala-ale koty jej nie lubia, bo jest dosyc mietowa-obie sa wydajne
Awatar użytkownika
aga_tka
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2006, 10:19
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

16 lipca 2006, 22:15

dzięki wielkie diana :D przy następnym zamówieniu z krakvetu zakupię tą pastę, pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

16 lipca 2006, 22:18

prosze bardzo-mam nadzieje, ze bedzie smakowac i dzialac jak powinna :D
kropka75
Posty: 90
Rejestracja: 18 stycznia 2006, 18:55
Lokalizacja: Gliwice

20 lipca 2006, 21:41

diana pisze:wiem, ze nie usunie, dlatego idziemy na oczyszczanie zabkow :D
czy w takim razie jak skonczy mi sie hill's oral, zamienic go na hill'sa t/d??? w opisie widzialam go w karmach dla chorych kotow-czy to im nie zaszkodzi, skoro sa zdrowe??
Zamienić znaczy, że podajesz Oral? Jeśli tak to od kiedy? Jeśli zaczęlaś przed powstaniem kamienia i kot go ma tzn. że karma dziala tak sobie. :wink: Jeśli w czasie, gdy już byl, możesz spokojnie spróbować podawać dalej, bo nic o jego dzialaniu jeszcze nie wiesz. :)

Ja podaję Oral (choć chcę kupić t/d na próbę) i dziala. :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość