Nawracająca biegunka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Pati005
Posty: 1
Rejestracja: 25 listopada 2022, 07:54

25 listopada 2022, 07:56

Jakiś czas temu zmieniłam kotu karmę ponieważ widziałam że stara jej się znudziła i nie dojadała. Przez jakieś 2-3 tygodnie wszystko było ok, aż pewnego dnia dostała biegunki - kilka wodnistych wypróżnień dziennie. Weterynarz - kroplówka, zastrzyk, jakaś pasta plus antybiotyk na tydzień. Badanie kału nie wykazało obecności pasożytów. Kotka niewychodząca, brak roślin trujących w domu.
Leczenie zmniejszyło ilość luźnych stolców (z około 5 do 2 dziennie), ale nie wyeliminowało problemu. Kolejna wizyta - USG brzuszka. Wszystko ok, delikatnie pogrubione jelita, zastrzyk ze sterydem. Zalecenie zmiana karmy ponieważ główne podejrzenie padło na jedzenie. Lek pomógł, karma zmieniona, wszystko się ustabilizowało. Minął miesiąc. Wczoraj wieczorem luźne wypróżnienie, dzisiaj rano znowu.
Moje pytanie brzmi: czy to możliwe że kot jadł miesiąc jakąś karmę, wszystko było ok i nagle zaczyna od niej mieć biegunkę? Weterynarz mówił że wystarczy 2-3 dni żeby sprawdzić czy układ pokarmowy kota toleruje dana karmę. Proszę o pomoc bo nie wiem już jak mogę pomóc mojej kici.
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

25 listopada 2022, 10:47

Dzień dobry!
Problemy ze strony układu pokarmowego związane z żywieniem mogą być przyczyną objawów występujących u Pani kota. Może warto byłoby skonsultować się dodatkowo ze specjalistą z dziedziny żywienia psów i kotów w celu dobrania odpowiedniej diety. Dodatkowo przy tak uporczywych biegunkach do rozważenia mogą być takie badania jak endoskopia tylnego odcinka przewodu pokarmowego.
Życzę dużo zdrowia dla pupila i pozdrawiam serdecznie,
Weronika
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość