Napuchniety odbyt u kotki, co jej jest ?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

allgsm.pl
Posty: 1
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 19:12
Lokalizacja: Wroclaw

18 sierpnia 2008, 19:21

Witajcie.

Wszystko zaczelo sie w czwartek wieczorem, kotka dostala biegunki. W piatek zauwazylem ,ze ma nie ladny i dziwny zapach z odbytu. Kiedy siadala mi na kolanach zostawiala przezroczysta i lepka maz, ktora sklejala tez jej siersc. Biegunka ustala ,zapachu i wydzieliny juz nie ma, ale zauwazylem dzisiaj ,ze ma napuchniety i lekko czerwony odbyt. Co jej jest ? Prosze o pomoc.

Kotka to brytyjczyk, ma 11 msc. Nie wychodzi na dwor.
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

18 sierpnia 2008, 22:20

Wynicowany odbyt to skutek podrażnienia i i nadmiernego wysiłku po biegunce.
Natłuszczaj odbyt oliwką dziecięcą lub linomagiem. Powinien się obkurczyć i wrocić do prawidłowego stanu. Jeśli opuchlizna nie będzie się zmniejszać powinien to zobaczyć wet.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

19 sierpnia 2008, 11:34

Mój Fiodor też kiedyś miał takie problemy, ale z powodu mocnego zaparcia. Kiedy zobaczyłam taką krwistoczerwoną kulkę wystającą mu z odbytu też się przestraszyłam (nawet poleciałam do najbliższego weta po radę :wink: ), ale bardzo szybko wszystko wróciło do normy. Powinno być ok, a jeśli będą kłopoty to tak jak poradziła Ci Amika, pokaż kota lekarzowi 8)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

15 września 2022, 18:15

Cześć, jako opiekun zwierzęcia jesteś za niego odpowiedzialny. Dlatego z każdym niepokojącym objawem czy zachowaniem zwierzęcia powinieneś udać się do weterynarza. Nie powinno się zwlekać w takich sytuacjach, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie Twojego pupila. Dobrze jest, aby lekarz zobaczył to możliwie jak najszybciej.
Musisz jednak wiedzieć, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość