moj kotek wymiotuje

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

madd
Posty: 2
Rejestracja: 17 września 2014, 17:55

17 września 2014, 18:08

witajcie ,
mam problem z moim kotem , mianowicie prawie od razu po zjedzeniu
zwraca pokarm. Proobowalem juz wielu roznych karm ale bez wiekszej
poprawy , kolezanka powiedzila, ze (na pewno ) ma "robale" , czy to
prawda, wystarczy mojego mruczka od-robaczyc ? czy moga byc inne
powody ?
pozdrawiam, madd
asiryś
Posty: 2309
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 17:37

17 września 2014, 20:51

Wymiotowanie treścią pokarmową to objaw, który powinien niepokoić.
Nie piszesz, jak długo to trwa, w jakim wieku jest kot, czy był kiedykolwiek odrobaczany, jak sie wypróznia, czy jest wychodzący
Za mało informacji
Trudno cokolwiek doradzić. Może kotek sie czyms zatkał ( kłakami, cos połknął), moze sie czymś podtruł, moze mieć robaki
Ja poszłabym do lekarza!
madd
Posty: 2
Rejestracja: 17 września 2014, 17:55

17 września 2014, 21:20

Kot przebywa tylko w domu , ma 8 - 10 lat, mimo wymiotowania wyprooznia sie
dosc czesto (normalnie) , czyli raczej sie nie "zatkal" , nie mam pewnosci jesli
chodzi o jego odrobaczanie ...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 września 2014, 23:51

zdecydowanie niech zobaczy go lekarz , jeśli jest ok zwiększ częstotliwość jedzenia.
Agniessa
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2014, 13:58

24 września 2014, 14:10

Witam,

miałam podobną sytuację z moją 3-letnią kotką, również niewychodzącą, normalnie wypróżniającą się i odrobaczoną. Poszłam z nią do weterynarza, który podał jej jakiś zastrzyk hamujący wymioty (nie pamiętam dokładnie jaki) i kazał kotka obserwować jednocześnie zmniejszając jej ilość suchego pokarmu. Przez ok 2 tyg kicia jadła tylko specjalne jedzonko dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym. Okazało się, że moja kicia jago wielki żarłok, dosłownie napychała się suchym jedzeniem, który pęczniał jej w brzuszku, więc wszystko co zjadła później zwracała. Dzięki dobremu i mądremu weterynarzowi, obeszło się bez dalszych ingerencji chemicznych (zastrzyki), a kicia szybko przyzwyczaiła się do skromniejszej diety.
Na Pana miejscu poszłabym z kotkiem do lekarza, to na pewno nie zaszkodzi, a pewnie uspokoi.
Powodzenia
Mariola14
Posty: 2
Rejestracja: 17 września 2014, 11:11

30 września 2014, 11:22

Proszę podać Famidynę - to lek z apteki na zgage . 1/2 tabletki ok kwadrans przed jedzeniem i potem 1/2 po 12 godzinach, u mnie pomogło of ręki
KKobos
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2015, 15:29

19 marca 2015, 15:40

Mam podobny problemz 7-letnim eunuszkiem. Wymiotuje regularnie od 5-6 miesięcy, raz, dwa razy dziennie. Przy czym, zachowuje się w miarę normalnie, jest zywotny, wskakuje na regały itp. Jednak nieco schudł, jest troche osowiały.
Miał prześwietlenia i był kilka razy u stałego weterynarza, kontrolnie w Lecznicy xxxxxxxxxxxxxxxx. Ma przerośnięta ściane żołądka, najprawdopodobniej przewlekłe zapalenie błony śluzowej. Żołądek nie kurczy się własciwie i kotu sie ulewa. Wynik badania krwi - w porządku. Odrobaczony na wszelki słuczaj. Karma sucha odstawiona - daję mu garsteczke karmy weterynaryjnej, za którą nie przepada. Dostaje po pół saszetki dziennie rano i wieczorem, na spółkę z moim drugim kotem. Podaję mu strzykawką roztwór rozgniecionego metaklopramidu (pół tabletki dziennie). I nic. Boję sie, że sie nasili. Może ktoś ma jeszcze jakaś koncepcję.
rozowapantera
Posty: 1
Rejestracja: 28 marca 2015, 13:14

28 marca 2015, 13:25

Mój ma to samo! Weterynarz stwierdził, że to wszystko przez to, że bardzo łapczywie je. Kazał na próbę dawać mu jeść w innym pomieszczeniu (tak, żeby pozostałe 2 koty go nie widziały). Nie pomogło, nadal je bardzo szybko a za chwilę całość zwraca. To nie przez robaki, wszystkie 3 są regularnie u weta, nie wychodzące, więc nie mają możliwości złapać czegoś od innych zwierząt. Myślałam, że może to przez zakłaczenie, bo ostatnio dość często się krztusi. Ktoś coś podpowie, oprócz wizyty u weterynarza???
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

28 marca 2015, 15:36

W takim razie odkłacz kota porządnie - porządną pastą odkłaczającą lub dodatkiem do puszki, mielonego siemienia lnianego/odcedzonego gluta z siemienia i kup miskę spowalniającą jedzenie albo kulę smakulę, niech się nie napycha tylko trochę się pomęczy zanim zje.
eskulapka
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2015, 12:24

11 czerwca 2015, 11:36

I sądzisz że to pomoże?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 czerwca 2015, 12:26

jeśli to sprawa zbyt szybkiego pobierania pokarmu to tak.
boston655

23 czerwca 2015, 12:05

przyczyn może być wiele, u mojego kota tak się objawiły problemy z tarczycą...
SqMa
Posty: 1
Rejestracja: 21 lutego 2015, 06:26

19 września 2015, 09:37

Witajcie,
nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale u nas wymioty karmą były po kilka razy dziennie co parę dni (w najgorszym momencie, przez 3 dni pod rząd, ponad 30 razy :( ), diagnoza: przewlekłe zapalenie jelit, sterydy co trzeci dzień, codzienne podawanie leków ochronnych na wątrobę, badanie krwi co kilka miesięcy. Jest bardzo duża poprawa, niestety kotka jest ciągle na sterydach, co jest dość obciążające dla jej organizmu :(
Powodzenia w leczeniu i zdrowia dla kotka
KUBECZEK11
Posty: 1
Rejestracja: 18 czerwca 2015, 12:10

26 lipca 2016, 10:14

Moje niespełna 2-letnia kotka też wymiotuje - prawie codziennie :(. Weterynarz też stwierdził, że to przez łapczywość. Czy ktoś próbował misek spowalniających jedzenie?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lipca 2016, 09:25

widzicie ile przyczyn się pojawia stąd nie można tego skwitować jednym słowem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość