Mój kot wymiotuje, nic nie je POMOCy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kashen
Posty: 1
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 18:38

05 grudnia 2010, 18:39

Witam, mam rocznego kotka, nie mam go od małego ale to jest praktycznie już rok jego żywotu.
W piątek dostał normalnie swoją karmę ale po paru godzinach zwrócił ją w całości, potem nic już nie jadł i tak do dzisiaj nie je i wymiotuje, teraz wymiotuje tylko białą śliną, czasem czymś żółtym, martwię się . W piątek dostał surową wątróbke, czy to od tej cholernej wątróbki? czy powinienem iść z nim do weta?
Dodam że chyba ma gorączke bo siada przy oknie lub w lazience (tam gdzie chlodno) i lize wode, zimna wode. To chyba oznaka gorączki?

błagam pomocy
asiarysia
Posty: 487
Rejestracja: 17 lutego 2010, 11:21

05 grudnia 2010, 19:38

Mozliwe,ze to od surowej wątróbki. Przed podaniem najlepiej ją sparzyć wrzątkiem ( zalecane w przypadku drobiu- wiadomo: salmonella, wieprzowe mieso w ogóle nie jest wskazane dla kotów). Pocieszające jest to ,ze nie ma biegunki i pije wodę. Przygotuj mu na kolację rozgotowany ryż z marchewką i mięskiem drobiowym( ugotowanym). Jesli zje i nie zwróci to dobrze.
Jesli nie zje i dalej będzie go "rwało" lepiej pójśc jutro do lekarza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Amika
Posty: 1628
Rejestracja: 26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja: Chełm

05 grudnia 2010, 21:40

kashen pisze: czy powinienem iść z nim do weta?
U weta to powinnaś być z kotkiem już wczoraj :!:
kub3k
Posty: 52
Rejestracja: 21 listopada 2010, 15:55

06 grudnia 2010, 07:24

Jestem przewrażliwiony na punkcie takich objawów. Ostatnio mój mały kotek odszedł z powodu panleukopenii, a takie wymioty to jest jeden z jej objawów( biały płyn, spieniony, lub żółte wymiociny). Najczęściej atakuje małe koty, nieszczepione, ale może zaatakować w zasadzie każdego kota ( podobno ten wirus w tym roku w jakiś sposób zmutował). Fakt, że kot nie ma biegunki nie świadczy o tym, że to nie jest wspomniane przez mnie paskudztwo. Zobacz, jaki kot ma nos, bo suchy i ciepły oznacza, że może mieć podwyższoną temperaturę(normalnie kot ma mokry i zimny nos). Dobrze, że nadal pije, bo obraz kota wiszącego nad miską i nie pijącego, może świadczyć o odwodnieniu. I najistotniejsza rada - PĘDEM DO WETA!!!
basiaot
Posty: 6
Rejestracja: 03 stycznia 2011, 12:56

12 stycznia 2011, 10:45

Straciłam w ten sam sposób już 2 koteczki.Dzisiaj wiem ,ze to była niezdiagnozowana wcześniej mocznica-niewydolność nerek.
Żaden z lekarzy nie zalecił badania biochemii krwi ,a to tak wiele by wyjaśniło.Jak się sama upomniałam przy drugiej kotce ,było już za pózno.Kreatynina była na poziomie 8,90 mg/dl a mocznik .300 mg/dl.
basiaot
Posty: 6
Rejestracja: 03 stycznia 2011, 12:56

12 stycznia 2011, 10:46

Straciłam w ten sam sposób już 2 koteczki.Dzisiaj wiem ,ze to była niezdiagnozowana wcześniej mocznica-niewydolność nerek.
Żaden z lekarzy nie zalecił badania biochemii krwi ,a to tak wiele by wyjaśniło.Jak się sama upomniałam przy drugiej kotce ,było już za pózno.Kreatynina była na poziomie 8,90 mg/dl a mocznik >300 mg/dl.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 stycznia 2011, 19:35

zawsze z takimi objawami kierujcie się od razu do lekarza nie ma co urządzać konsultacji internetowych, bo i tak nic szczegółowego się nie dowiesz. Zwróćcie uwagę, że są to tak ogólne objawy , że odazwało się kilka osób i każdy napisał o diametralnie innej chorobie. A na marginesie nie powinny dostawać samej wątroby do jedzenia.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

28 czerwca 2022, 10:11

Witaj,
w takich sytuacjach koniecznie udaj się do weterynarza. Z każdym niepokojącym objawem nie powinno się zwlekać. Dobrze jest, aby lekarz zobaczył to możliwie jak najszybciej.
Musisz jednak wiedzieć, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość