krzywe łapki u kota - pytanie do Pana Doktora Orła

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

22 sierpnia 2011, 12:21

Witam,
Mam 5,5 miesięczną kotkę rasy maine coon i wydaje mi się, że z jej łapkami jest coś nie tak. Kotka w czasie poruszania ustawia przednie łapki do zewnątrz, kiedy siedzi łapy również ustawione są na boki na kształt litery X. Bardzo mnie to martwi i nie wiem co może być przyczyną :(. Kotka karmiona jest karmą royal canin, nie ma trudności z poruszaniem, jest bardzo żywa, sprawnie łapie zabawki łapkami, nie kuleje. Dodam, że jest dość drobną kotką i mam problem z tym żeby ładnie przybierała mi na wadze przez skórę mogę wyczuć praktycznie każdą najdorbniejszą jej kostkę. Apetyt ma dobry, waży 2,71 kg więc nie wiem czy to odpowiednia waga do jej wieku. Dla porównania mamy w domu kocurka w podobnym wieku również tej samej rasy i u niego problem z łapkami i przybieraniem na wadze nie występuje waży 4,39 kg z tym że jest to kocur więc z natury będzie większy. Bardzo prosiłabym o poradę co mam zrobić z koteczką i czy może to być coś poważnego bo bardzo się martwię i spędza mi to sen z powiek :(. Z kotkami chodzimy do lecznicy Krakvet na ul. Sanocką i dostaliśmy w sobotę przykazanie aby zgłosić sie z koteczką do Pana Doktora tyle że musimy poczekać do końca sierpnia a ta niepewność mnie wykańcza :(
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Kasia
Dodaję zdjęcia na których widoczne jest usawienie łap:
http://imageshack.us/photo/my-images/59 ... 0311g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 0310j.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 0312g.jpg/
asiryś
Posty: 2309
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 17:37

22 sierpnia 2011, 13:18

Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale moja kotka ( w typie maine coon - nie ma rodowodu) ma podobnie. Moze nie aż w takim stopniu , jak Twoja, ale też ma "iksy" :roll:
Obrazek
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

22 sierpnia 2011, 13:47

asiryś śliczną masz koteczkę :). Faktycznie ma delikatne "iksy" jednak to mnie nie pociesza wolałabym mieć 100% pewność że nic jest mojemu futrzakowi. U mojej kotki wg mnie to jest bardzo widoczne, jak się porusza to człapie tymi łapami na boki jak kaczka :? Na poczatku myślałam, że może jej się te łapki ślizgają tak po panelach bo ma bardzo obfite owłosienie między palcami i dlatego wykręca je tak nienaturalnie, ale jak chodzi np po łóżku i jak siedzi to robi to samo... Pewnie nie zwróciłabym na to uwagi gdyby nie drugi kot który stawia łapeczki prosto.
asiryś
Posty: 2309
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 17:37

22 sierpnia 2011, 14:32

Hedwa pisze:asiryś śliczną masz koteczkę :)
Dziękuję !
Twojej kotce też niczego nie brakuje :wink: Ma przepiękne , nietypowe umaszczenie :shock:
Póki co sie nie martw ! Lekarz obejrzy, postawi diagnozę i wszystko będzie jasne. Koty rasowe często maja jakieś "niedociągnięcia" :roll:
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

22 sierpnia 2011, 14:54

asiryś również dziekuję! Chociaż niezbyt dobrze widać tą moją kotę na zdjeciach ;) a umaszczenie to dymny szylkret. Czekam z niecierplwością na dpowiedź na forum a z jeszcze większą niecierpliwością na wizytę i mocno zaciskam kciuki żeby wszystko było ok z jej łapeczkami :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 sierpnia 2011, 21:45

na pierwszy rzut oka to wada w budowie łapek. Trzeba zbadać kicię ewentualnie wykonać rtg łap i sprawdzić co się da jeszcze zrobić.
Hedwa
Posty: 1260
Rejestracja: 20 września 2007, 11:22
Lokalizacja: Kraków

23 sierpnia 2011, 14:35

Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje pytanie zwłaszcza zważywszy na to jak bardzo zapracowaną jest Pan osobą. Jestem pełna podziwu że znajduje Pan chwilę aby pomóc zwierzakom i ich właścicielom jeszcze tu na forum :). W takim razie zgłoszę się do Pana Doktora jak tylko będzie to już możliwe. W lecznicy dostałam informację, że po 29 sierpnia więc czekam z niecierpliwością i nadzieją na to że z łapkami mojej koteczki będzie dało się coś zrobić.
Tytus
Posty: 1
Rejestracja: 04 lipca 2019, 22:47

04 lipca 2019, 22:50

Część, czy wiadomo coś więcej o łapkach? U nas podobny problem?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość