Kotka dziwnie się porusza - do wet

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kangol
Posty: 16
Rejestracja: 12 sierpnia 2019, 02:11

16 listopada 2019, 00:50

Kotka mojej ciotki, wychodząca 8l. od tygodnia dziwnie się porusza tzn. może biegać i skakać ale gdy np.siedzi na podłodze dłuższy czas i się ją woła a ona zaczyna iść to przez kilka sekund idzie normalnie po czym jakby opuszcza zad i idzie sekundę, dwie czy trzy, wolniej i na ugiętych nogach tylnych, jakby się czegoś bała lub skradała na coś by po tym czasie (kilku sekund) znów iść normalnie. Poza tym brak innych objawów, czy zmian w kotce. Dodam, że jest trochę wg mnie za gruba mimo że jada to co pozostałe 2 koty cioci które tak nie wyglądają, są szczupłe.Jest bardzo aktywna, więcej przebywa na zewnątrz niż w domu, poluje na myszy itp. waży jakieś 4-5kg a jest śr.wielkości. Od jakiegoś czasu ciocia obserwowała że chcąc gdzieś skoczyć np.na stół kotka chwilę się przymierzała do skoku podczas gdy pozostałe koty tego nie robią, zawsze to sobie tłumaczyła wagą kotki.
W zasadzie ja nie dostrzegam tego dziwnego chodu, opisuję jednak to co mi ciocia mówiła i prosiła by zapytać na forum, tak więc nie jest to jakiś wyraźny problem w poruszaniu się skoro ja go nie widzę. Przy omacywaniu kotka buczy i syczy ale nie możemy tego z niczym kojarzyć gdyż ona od lat jest "nietykalska" po tym jak ciocia przygarnęła pozostałe koty które ją poganiają,tak że gdy tylko je widzi syczy już na wstępie na nie. Stąd też nie możemy stwierdzić czy kotkę coś boli czy ma te swoje humory.
Co jej może dolegać? Coś z biodrem, stawami, czy coś innego?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 grudnia 2019, 10:33

na jlepiej nagrać na komórce ten innochód i podejść do lekarza na badanie kota. Jeśli W badaniu ortopedycznym nie da się ustalić co się dzieje wtedy wykonać rtg.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość