kotek niejadek byl u weterynarza-mozliwe uczulenie :(

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

16 maja 2006, 21:05

Mamba, moja 2-letnia kotka zawsze wazyla 2,90 a dzis 2,80-niby niewiele schudla, ale dla niej to duzo, bo i tak jest bardzo szczupla kotka...
ostatnie prawie 2 m-ce obie kotki jadly surowe mieso+sucha karma (Kicia tez schudla 100 g ale wazyla 3,50, wiec dla niej to nie tak duzo, a nawet dobrze, bo miala troche tluszczyku na brzusiu)
chyba ta dieta im nie sluzyla, wiec znowu powrocilam do puszek i saszetek (mieso podaje, ale raz dziennie), ale Mamba nie dosc, ze malo je to jest bardzo ruchliwa kotka, ciagle sie bawi, biega, skacze i domaga o jeszcze wiecej, wiec to co zje-czyli niewiele-to zaraz spali-co robic??? :(
moze jakis preparat na apetyt??? witaminy???moze specjalnie dla niej kupic inna karme?? (teraz obie jedza acane i hill'sa oral)
u weterynarza bylam jakies 1,5 temu, a za kazdym razem jak sie martwie i pytam, czemu Mamba jest taka szczupla i tak malo je, otrzymuje odpowiedz, ze taka juz jest :roll: a ona brzuszek ma troche zapadniety i kiedy zmienilam diete na miesna zbrzydla jej siersc i zrobila sie taka lekko tlustawa-czy to choroba??? czy ja zle karmie???
martwie sie bardzo :( nie chce jej wpychac jedzenia na sile skoro nie chce, ale jesc cos musi, a ona ciagle wybrzydza-ostatnio nawet na surowe mieso-a jako taki apetyt ma dopiero wieczorem...
odkad pamietam byla takim chudym niejadkiem, nie przypominam sobie, zeby zjadla kiedykolwiek choc 1 cala 100 g saszetke :roll:
czy takie objawy sa normalne u niejadkow???
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2006, 20:55 przez diana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 maja 2006, 00:15

100 g to niewiele bo na to wpłynie sawartość masy pokarmowej w jelitach jak i wody w organiźmie. Ale jak tak czytam to zastanawiam się dlaczego jakichś badań profilaktycznych nie zrobisz temu kotu?
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

19 maja 2006, 17:09

ja chce, ale moj weterynarz uwaza, ze nie ma takiej potrzeby, bo to kota tylko stresuje :roll:
z dziaslami tez nie ma poprawy-zadnych lekow nie dostala i zapach z pyszka jest nadal nieladny...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 maja 2006, 23:04

albo stres albo zdrowie to ty do końca wybierasz.
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

21 maja 2006, 23:12

zdecydowanie zdrowie :lol: :lol: :lol:
juz jestem umowiona do innego weterynarza-mam nadzieje, ze nie odmowi mi porzadnych badan :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 maja 2006, 23:14

mądra decyzja.
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

21 maja 2006, 23:37

dziekuje :lol:

i to nie jest tak, ze tylko sie martwie o moje kociaki, czy ze o nie nie dbam (bo moze tak wygladac), chodze na szczepienia, na kontrole, na odrobaczanie, zapisuje wszystkie niepokojace sprawy i potem mowie co mi sie nie podoba, albo co zaobserwowalam...
w trakcie wizyty kotki sa ogladane, potem rozmawiam, pytam i jestem zapewniona, ze nic im nie dolega-wiec to mnie uspokaja, bo moze rzeczywiscie to ja panikuje
ale skoro siersc im sie "popsula", podawalm provere (moja glupota, ale nie wiedzialam jakie moga byc skutki uboczne, a lekarz mnie nie uprzedzil i sam zaproponowal lek), jeszcze ich nie kastrowalam (bo nie mam zaufania), dziasla u mlodszej w kiepskim stanie i wiele jeszcze niepokojacych mnie spraw-to chyba jednak nie panikuje :roll: chce tylko zeby byly zdrowe-to wszystko !!!
chcialabym spokojnie spytac sie o wszystko o co sie martwie, jak rowniez o kocia diete (bo cos mi sie wydaje, ze starsza kotka raczej powinna jesc karme light a mlodsza bardziej energetyczna-ale moze tylko mi sie wydaje) i na te pytania oraz na wiele innych uzyskac fachowe odpowiedzi, fachowa pomoc, badania i porady i mam nadzieje, ze tak bedzie tym razem :D (ide do prawdziwej kliniki weterynaryjnej :lol: )
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

02 czerwca 2006, 21:10

juz jestem po wizycie u weterynarza...
nieladna siersc, szorstka, zmierzwiona i z lekkim lupiezem, prawdopodobie uczulenie na jakis skladnik pokarmowy lub na paste fresh breath
jutro kapiel w specjalnym szamponie i powtorka za tydzien, mam juz nie zmieniac karmy i nie kupowac nowej, poza tym zalecenie gammolen-czyli to co juz zamowilam u Panstwa
za tydzien mam odstawic rowniez paste...
ale czy to na pewno uczulenie??? mozliwe, ze to reakcja na provere :( dawalam obu kotkom przez 7 m-cy :(
bardzo sie tym wszystkim zmartwilam...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 czerwca 2006, 23:53

no już pierwsze kroki in plus, tak trzymać.
Awatar użytkownika
diana
Posty: 287
Rejestracja: 13 stycznia 2006, 22:10
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

05 czerwca 2006, 10:59

dziekuje :lol: mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku i ze to nie alergia!!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość