Kot się krztusi

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 lipca 2011, 13:39

może akurat to będzie to, wyniki ok
Kinga B.

01 sierpnia 2011, 23:00

witam,
Podłącze sie do tego tematu choc nie wiem czy dobrze sie wpisze..
od jakiegos czasu mam podobny problem choc nie do konca ze wszystkich opisow jakie przeczytalam koci katar wydaje mi sie najbardziej prawdopodobny...
Moja Cayenna (maine coon roczny) jednego dnia zaczela mocno odkrztuszac drugiego dnia z kichaniem teraz oddycha ciezko wylacznie z otwartym pyszczkiem.
martwie sie o nia niemilosiernie ale do rzeczy...
Mieszkam na stale w holandii i moj wet ma troszke inne podejscie do sprawy niz czytam tu na forum i na innych forach internetowych (polskich) otoz, on uwaza ze jest to zwykla infekcja wirusowa ktora kot powinien sam zwalczyc. zwalczanie ma potrwac mac 3 tyg .. nie wiem co robic bo inne moje koty (mam łącznie trzy) tez zaczynaja kichac... moze udac sie do innego weterynarza?
infekcja ta mam wrazenie przypaletala sie do domu od wlasnie weterynarza bo cayenna byla 3 tyg temu na sterylizacji.
po krotce...
CO ROBIC????
pomocy kinga
Darkness

02 sierpnia 2011, 21:18

Dzisiaj wet stwierdził, że to chyba jednak astma. Czy są jakieś badania, które mogłyby coś ostatecznie wyjaśnić?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 sierpnia 2011, 11:50

oczywiście , że trzeba byłoby porobić dodatkowe badania. Dwie rzeczy od razu mi się narzuciły : 1. Astma nie pojawia się ot tak nagle. 2. nie jest zaraźliwa ( nie przenosi się na inne zwierzęta)
Olka_W

25 września 2018, 16:08

Dziś idę do weterynarza z moim 6 letnim kocurkiem. Ale chciałam się dowiedzieć od weterynarza z forum co może mu dolegać.
Objawy to:
1.) od wiosny miał odruch wymiotny gdy powąchał "ludzki" pokarm bądź inny którego jeszcze nigdy nie jadł, została podana wiele razy pasta odkrzaczając 2 x 200 g. - odruch wymiotny nie ustąpił.
2.) od ok. 2 miesięcy mam na stanie 2 małe kotki na tymczasie - przeszły kwarantanne, były u weta - 2 razy odrobaczane, będą szczepione, niby zdrowe, testy na FIV oraz FelV nie robiłam. Miały zapalenie spojówek - podane kropelki; dużo kleszczy - usunięte. (Koteczki zostały znalezione). Po kwarantannie (2 tygodnie w klatce, potem w osobnych pomieszczeniach ok. tygodnia) koty są razem. Niestety jedzą z tych samych misek, wymieniają się kuwetami - nie do ogarnięcia aby oddzielnie.
3.) od niedzieli mój 6-letni kot stracił głos, wcześniej trochę się odseparował (myślałam że to przez małe), w nocy kasłała jakby chciał coś wydalić, chrabąszczy przy oddychaniu, rano zjadł mniej śniadania i nie był zainteresowany małymi, poszedł dalej spać :( gorzej pije wodę.

Proszę o poradę co może mu dolegać. Podejrzewam dużo chorób, a nawet przyszła mi na myśl kocia białaczka od małych :( Kot był szczepiony Nobivac oraz Versifel - szczepienia aktualne, odrobaczany 08.08.2018 r. - profender.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2018, 22:17

kot wymaga wizyty i badania . Nie będę zgadywał co się mu dzieje. Po zbadaniu można domniemywać co lub można postawić pełna diagnozę.
Olka_W

26 września 2018, 09:29

Został zbadany i nie mam diagnozy.... dostał synulox w zastrzyku i będzie przyjmował przez kolejne 4 dni minimum, dostał też tabletkę na robaki... czy powinien dostawać jakieś suplement na mikroflorę w związku, że przyjmuje antybiotyk ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 września 2018, 13:52

niekoniecznie , zwłaszcza jeśli dobrze toleruje antybiotyk
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

18 lutego 2022, 12:15

Witaj!
Problemy, o których wspominasz mogą być związane ze źle dobraną karmą. Nie jest tajemnicą, że to jaki pokarm otrzymują nasi podopieczni ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia i funkcjonowania. Warto zastanowić się nad zmianą karmy na coś o innym składzie.
Możesz zajrzeć na naszego bloga - https://www.krakvet.pl/artykuly/brit-ca ... rodowisko/
Z tekstu dowiesz się wszystkich potrzebnych informacji na temat karmy Brit.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość