Kot się drapie i wylizuje

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Agnieszka Oskar
Posty: 1
Rejestracja: 14 listopada 2005, 19:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

14 listopada 2005, 20:16

Witam!
Mój kot stale się wylizuje oraz drapie się. Ma mnóstwo strupków i w niektórych miejscach prawie brakuje mu sierści. Jest kotem ze schroniska miał grzyba (wyleczono) oraz świerzb w uszach (także wyleczony). Byłam już u 2 różnych Weterynarzy każdy coś tam przepisał na alergię (wapno itp) ale nic konkretnego nie osiągnęłam. Chyba jest także kotem nerwowym ale chciałabym wykluczyć problemy żywieniowe (Alergia?). Aktualnie dostaje Iams czasem Royal Canin sensitive 30. Dodatkowo karmię go mięsem z kurczaka z ryżem i warzywami, czasami gotowana ryba, wołowina, ser biały, Rzadko dostaje gotową karmę kit kat. Ma stały dostęp do świeżej wody. Jest kotem domowym (dachowiec), wykastrowanym. Jest ruchliwy lubi się bawić,i ma około 4 lat. Jest odrobaczony. Mam też kotkę ze schroniska, ale ona nie ma takich objawów. Nie wylizuje się i nie drapie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 listopada 2005, 00:13

z Twojego opisu raczej wskazuje to na silną alergie, ale musi go zobaczyć jakiś specjalista i jak naszybciej podać leki prawdopodobnie odczulające.
Gość

29 listopada 2005, 14:14

Moja kotka tez miala takie objawy i po zmianie karmy na specjalistyczna dla alergikow minelo:-)) Teraz moze jeszcze jesc kilka rodzajow karm dla "wrazliwcow", wiec nie jest zle:-) Napisz jak Twoje kocie sie ma. Jest lepiej? Oczywiscie na poczatku zanim wszystko sie zagoi powinien chodzic w kolnierzu - zeby nie rozdrapywac.
Pozdrawiam,
Mm
Gość

30 listopada 2005, 14:37

Dla alergików jest Royal Canin hypoallergenic i Hill's :)
Gość

01 grudnia 2005, 08:41

Anonymous pisze:Dla alergików jest Royal Canin hypoallergenic i Hill's :)
I Royal Canin "sensitivity control":-)
Gość

01 grudnia 2005, 10:10

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:Dla alergików jest Royal Canin hypoallergenic i Hill's :)
I Royal Canin "sensitivity control":-)
Tak oczywiście masz rację, ale sensitivity jest raczej dla kotów wrazliwych, a hypoallergenic stosuje sie typowo przy uczuleniach, przy diecie eliminacyjnej ;)
Bożka

22 stycznia 2006, 13:03

Karmy o których piszecie są dla dorosłych kotów. Co z kociętami ?
Mój ma 6-miesięcy i ma alergię pokarmową. Prawdopodobnie jest przebiałkowany zbyt dużą ilością drobiu w mięsku i w puszkach Animondy i Hillsa. Do tego dostawał RC Kitten34. Co powinien jeść ? Jest po zastrzyku sterydowym i na suchym RC + odrobina surowej wołowiny ?
czy to dobrze, czy źle ? Rozpatruje podanie Hillsa dla kociąt z tuńczykiem, ale czy to coś da ? Na karmy hypoallergenic jest chyba za młody :(
Proszę o fachowe porady !
Pozdrawiam firumowiczów :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość