Kot po bójce pytanie do specjalisty

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Margot1991
Posty: 1
Rejestracja: 09 października 2022, 20:49

09 października 2022, 21:07

Dzień dobry,
Moja kocica przeszła straszną bójkę z innym kotem i ma rozwalone dziąsło byliśmy u weterynarza z nią ale niestety ja czuję niepokój, gdyż kicia unika jakiegokolwiek kontaktu, chcę wychodzić na dwór .
Z Kicia jest taki problem ze krwawi podczas jedzenia z rozwalonego dziąsła i z nosa( słychać jak by miała coś w nosie. Dostaję papkę do jedzenia.3 dni temu harczała ( podobny efekt jak ludzie mają i jak wydzielina ścieka do gardła) . Oprócz tego zauważyłam na dziasle od strony podniebienia krwiaka dużego sinego. Zdziwiło mnie że lekarz tego krwiaka nie przeciął tylko zostawił.
Lekarz przepisał antybiotyk synulox oraz lek przeciwzapalnny . Kazał stosować przez 10 dni.
I mam pytanie odnośnie antybiotyku czy ten antybiotyk pozwoli na wchłonięcie się krwiaka?
Kicia antybiotyk bierze od piątku wczoraj zauważyłam że Kicia otwiera swobodnie pyszczek ( czego wcześniej nie robiła) i zaczęła miauczeć czego nie robiła na kilka dni przed podaniem i wizytą u weterynarza.
Czy mogę kici podać coś osłonowego przy antybiotyku?
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

10 października 2022, 16:48

Dzień dobry,
Antybiotyk działa przeciwbakteryjnie - zabezpiecza przed potencjalną infekcją, która mogłaby się rozwinąć w wyniku zanieczyszczenia ran po bójce. Antybiotyk nie ma wpływu na wchłanianie się krwiaka (nie zawsze zalecane jest jego nacinanie, czasami najlepiej pozostawić go do samodzielnego wchłonięcia). Przy antybiotykoterapii zalecane jest podawanie preparatów osłonowych - powinna udać się do Pani do weterynarza po odpowiednie preparaty (ludzkie probiotyki posiadają inne szczepy bakterie, niż te które przeznaczone są dla psów i kotów).
Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość