Kot alergik nie chce jeść karm hypoalergicznych, co robić?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Faflusiak
Posty: 1
Rejestracja: 08 września 2021, 13:15

08 września 2021, 13:38

Bardzo proszę o poradę. Mam 5 letnią kotkę brytyjską z alergią pokarmową która objawia się następująco: wiecznie brudne swędzące uszy i drapanie podbródka. Nie są to objawy mocno nasilone ale na pewno obniżają komfort życia.
Pani weterynarka zaleciła karmę opartą o mięso konia. To bardzo pomogło ale karma nie smakowała mojej kotce i po jakimś czasie odmówiła jej jedzenia. Kazano mi nadal tak karmić kotkę, ze jeśli zgłodnieje to w końcu zacznie jeść. Niestety nie zaczęła i po kilku dniach bardzo schudła i konieczne były kroplówki itd.
Na Pewno już nie będę jej tym karmić. Inne hypoalergiczne karmy albo nie są jedzone albo okazują się alergizujące.
Jak inaczej (nie zmieniając diety) mogę pomóc mojemu kotku, albo czy istnieje naprawdę smaczna i naprawdę nieuczulająca karma?
Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję.
Aga
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

10 września 2021, 10:16

Witaj!
Znalezienie smacznej bezpiecznej karmy dla naszych czworonogów jest niekiedy nie lada wyzwaniem... Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór karm hipoalergicznych, dzięki czemu będziesz mógł prawidłowo zadbać o zdrowie i funkcjonowanie Twojego kota :)
Nasi Klienci szczególnie upodobali sobie karmy firmy Dolina Noteci, a w szczególności

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-pol-27327-DOLINA-NOTECI-Premium-Danie-z-tunczyka-mokra-karma-dla-kota-85g.html
To pełnoporcjowa, smaczna karma, która z pewnością sprawdzi się w żywieniu Twojego podopiecznego ;)

Zapraszamy do naszego sklepu!
KrakVet.pl
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

14 września 2021, 11:38

Dzień dobry.
Niestety jedynym lekiem na alergię pokarmowa jest dieta, można zrobić testy alergiczne i na ich podstawie próbować dobrać dietę z dostępnych na rynku.

Pozdrawiam
Gabinet Kando
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość