Kocie DRGAWKI

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Weekenderka
Posty: 3
Rejestracja: 05 czerwca 2021, 23:17

06 czerwca 2021, 12:37

Witam. Mój kot od jakiegoś czasu choruje. Ma 2 lata i 3 miesiące, rasa ragdoll. Zaczęło się od dziwnego załatwiania się poza kuwetą. Kot owszem wchodził do kuwety, ale się tam nie załatwiał. Dodatkowo wylizywał swoje miejsca intymne. Udałam się do weterynarza, była robiona krew, mocz i usg. Kot ma chory układ moczowy i pełno śluzu. Dostaje przeciwzapalne, antybiotyki i kroplówki. Została zmieniona dieta. Niestety po jakimś czasie kot dostał drgawek co bardzo mnie martwi. Wygląda jakby było jej zimno. Najbardziej widać jak leży na boku albo na plecach. Nie ma chęci do zabawy. Ciągle śpi. Czy z bólu się tak trzęsie? Dodam że mój kot jest bardzo strachliwy. Trzęsie się nawet w transporterze, a gdy ktoś przychodzi do domu to chowa się za kwiatkami,ale nie miała nigdy takich drgawek kiedy leżała. Bardzo mnie to martwi i mi jej szkoda bo chciałabym jej pomóc😥Pozdrawiam
JJanka
Posty: 75
Rejestracja: 21 maja 2021, 07:54

08 czerwca 2021, 07:44

Byłam z tymi objawami u lekarza jeszcze raz? Ciężko tak na odległość coś doradzić, koniecznie skonsultuj to z wetem
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

10 czerwca 2021, 07:51

Dzień dobry,

nie jest możliwe konsultowanie na odległość. Czy zgłaszali Państwo niepokojące objawy lekarzowi prowadzącemu?

lek. wet. Karolina Miechowska
Weekenderka
Posty: 3
Rejestracja: 05 czerwca 2021, 23:17

13 czerwca 2021, 21:21

Tak, dostawała furosemidum i narazie odstawiliśmy lek żeby zobaczyć czy dalej się trzęsie. Sporadycznie, ale się trzęsie a ja dalej nie wiem jak jej pomóc. Lekarz powiedział że to najprawdopodobniej początki nerek.... Przesyłam wyniki badań kota krwi i moczu robione tydzień temu, może trochę więcej. Może ktoś coś doradzi 😥będę wdzięczna. Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

15 czerwca 2021, 07:54

Weekenderka pisze:
13 czerwca 2021, 21:21
Tak, dostawała furosemidum i narazie odstawiliśmy lek żeby zobaczyć czy dalej się trzęsie. Sporadycznie, ale się trzęsie a ja dalej nie wiem jak jej pomóc. Lekarz powiedział że to najprawdopodobniej początki nerek.... Przesyłam wyniki badań kota krwi i moczu robione tydzień temu, może trochę więcej. Może ktoś coś doradzi 😥będę wdzięczna. Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Dzień dobry,
czy problemy również behawioralne były brane pod uwagę?

lek. wet. Karolina Miechowska
Weekenderka
Posty: 3
Rejestracja: 05 czerwca 2021, 23:17

17 czerwca 2021, 14:19

Tak. Kot po zmianie weterynarza dostaje kalm vet na uspokojenie, został odrobaczony. Dopiero mam przyjść w następnym tygodniu po obserwacji kota, w jakich sytuacjach do tego dochodzi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość