Kociak i lyse plamki na uszach

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Izzikotek
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 2019, 13:01

19 września 2019, 13:13

Cześć. Jestem tu nowa i mam kociaka I nigdy nie miałam kotów więc jestem trochę zagubiona. Mam 2 różne opinie od różnych vet ów i chciałabym usłyszeć może coś od Was. Pomóżcie :)

Mój kociak ma 3 mce I jest ze mną od 1.5 mca. Wesoły fajny kotek ładnie je trochę rośnie. Ma teraz śmieszne długie nogi :)

Z tydzień temu dostał niedużych lysych plackow na obydwu uszach. Byłam u veta.. Powiedziano mi że prawie na pewno nie grzybica ale może żarcie albo stres bo przedstawialam mieszkanie. Albo reakcja po szczepieniu albo coś z saszetki.

Dziś byłam drugi raz i była inna lekarka opowiedziała że raczej na pewno grzybica. I czy ja mam objawy. I czy kot się drapie czy wlasnie nie. Z uszu te włoski poszły już wcześniej na badanie.

Mój Izzi.. Ma apetyt bawi się mruczy śpi na mnie czasem się drapie ale nie jakoś specjalnie kocia toaleta też bez większych zmian. Normalnie śpi a jak nie śpi to swirusek :)

Natomiast co myślicie?? Jakie mogą być powody tych plackow i co byłoby najlepsze? Mam jakąś maść że steryd 2x dziennie i przymoczki z czegoś śmierdzi siarka raz w tygodniu.

Czy ktoś tak miał? Chętnie przyjmę uwagi :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 września 2019, 10:00

zdecydowanie zeskrobina i badanie co to jest. Niestety nikt Ci nie powie na 100 % co to jest bo to jest jak obstawianie toto lotka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość