Gruczolakorak torbielowaty - pomocy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Marlena_
Posty: 1
Rejestracja: 04 czerwca 2019, 15:16

04 czerwca 2019, 15:28

Dzień dobry,

wczoraj otrzymałam wyniki badania histopatologicznego guzów gruczołu sutkowego mojej kotki - niestety, mamy do czynienia z gruczolakorakiem. Kotka ma 5 lat, stan ogólny dobry - miała problemy z nerkami,w tej chwili mocznik i kreatynina są w normie, SDMA na granicy normy. Pierwszy guzek (poniżej 3 mm) zauważyłam w marcu br., pod koniec maja przeprowadzono jednostronną mastektomię - guzów było już więcej, po obu stronach. W tej chwili planowana jest mastektomia po drugiej stronie. W płucach na razie jest czysto, ale od kilku tygodni kotka chrapie (nie tylko we śnie) i czasem ma objawy przypominające kaszel (bez duszności). Po operacji pojawiły się też zaparcia i obniżony apetyt.

Proszę o pomoc w interpretacji wyników badania (rokowania) i wskazówki, jak można poprowadzić leczenie i jakie dodatkowe działania mogę podjąć ze swojej strony, żeby zapewnić kotce maksymalny komfort, na jaki jej aktualny stan pozwala.

Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 czerwca 2019, 09:39

takie postępowanie musisz ustalić z lekarzem prowadzącym , przez neta nikt nie ustali takie postępowania tym bardzij , że kot ma dosyć złośliwego raka, na pewno musisz pozbyć się wznów i podjąc decyzję o dalszym postępowaniu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość