Furagin dla kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

drypka
Posty: 1
Rejestracja: 29 września 2014, 17:54

29 września 2014, 17:57

Mam 12 letniego kota, który miewa problemy z drogami moczowymi. Daję mu wtedy Furagin i pomaga, co wy na to?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 września 2014, 23:20

bardzo dobrze , ale przeczytaj przeciwwskazania na ulotce furaginy i sama odpowiedz czy jest ok. Jak stwierdzisz ok to ok.
Sagitta78
Posty: 2
Rejestracja: 18 czerwca 2015, 11:01

05 lipca 2015, 13:28

Przy pierwszych problemach z zapaleniem dróg moczowych, podawałam kotce Furagin (Kota już dostała w swoim życiu tyle antybiotyków, a jeszcze roku nie ma, więc chcieliśmy jej zaoszczędzić...) I pomógł. Na 2 tygodnie.
Drugi wet powiedział mi, że Furagin dla kota to jak woda święcona...
No i oczywiście, znów w ruch poszedł antybiotyk.
Minął ponad miesiąc, i na razie spokój mamy.

Jak to w końcu jest z tym Furaginem- działa na koty? Czy strata czasu i żal męczyć zwierzaka?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 lipca 2015, 10:40

furagin bardzo dobrze działa na lekkie zakażenia dróg moczowych, ale nie na ciężkie infekcje. Ale jest on bardzo dobrym lekiem jak każdy musi być używany z głową a nie traktowany jak cudowny lek na wszystko.
banoffee

15 listopada 2016, 17:22

Czy moglby Pan podpowiedziec jak dawkowac furagin dla 3 kg kota? Kotka (wsterylizowana, 90% suchej karmy Harrington - ieszkam w UK) ma problem z pecherzem, pije duzo wody (wiecej niz zwykle, choc ogolnie zawsze pila wiecej niz moja druga kotka) sika czesto po troche i mocz podbarwiony krwia. Wczesniej bylismy u veta, dostala antybiotyk i jakis zastrzyk przeciwzapalny, badanie moczu zrobione, ale lekarz nie mogl swierdzic jednozacznie czy jest infekcja czy nie z powodu duzej ilosci krwi (akurat w tej probce, ktora udalo mi zebrac bylo wiecej krwi niz zwykle). Po antybiotyku bylo lepiej, kotka sie ozywila, na wizyie kontrolnej wszystko ok, a teraz po 1,5 tyg znowu pojawila sie krew w moczu. Koszt ostatniej wizyty ogolem wyniosl mnie 160 funtow, lekarz sugeruje rtg i badanie krwi plus kolejna konsultacja, razem bedzie ponad 350 funtow. Dla mnie sa to bardzo duze pieniadze, tym bardziej, ze sam vet przyznal, ze przeprowadzenie badania nie oznacza,ze znajdziemy przyczyne...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 listopada 2016, 12:18

nie podawałbym w ciemno furaginu . Proszę wpisać wyniki
banoffee

20 listopada 2016, 18:46

Na razie zrobilam tylko badanie moczu i wyszlo duzo leukocytow i duzo bialka i oczywiscie krew, ktora widze golym okiem. Reszta w normie
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

13 lipca 2022, 13:42

Cześć!
Jako opiekun czworonoga powinieneś zdawać sobie sprawę, jak ważne jest dobranie odpowiedniej formy żywienia i karmienia. Tylko w ten sposób zadbasz o prawidłowe funkcjonowanie Twojego podopiecznego.
W przypadku problemów z układem moczowym dobrze jest zawsze konsultować się z weterynarzem. Dzięki temu zyskasz potrzebne wsparcie i fachową pomoc. Musisz jednak pamiętać, że konsultacja z weterynarzem może wiązać się ze stresem u zwierzaka. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zredukować ten stres koniecznie poznaj techniki. Znajdziesz je u nas na blogu! ;)
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość