Dziwny nalot na skórze kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

R0xi3
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2023, 18:24

30 kwietnia 2023, 19:10

Dzień dobry,
zauważyłam dzisiaj u mojego kota dziwną zmianę skórną na ogonie, która dotyczy grzbietowej strony. W jednym miejscu na ogonie od jakiegoś czasu brak sierści. W pozostałej części ogona bezpośrednio na skórze miejscami występuje czarny nalot (coś na wzór ciemnego łupieżu, tłustego łoju), a miejscami, tuż u nasady żółty przypominający małe kuleczki. Bezpośrednio na sierści kota możemy zauważyć złuszczone, żółte płaty tego nalotu. Na ogół kotek jest bardzo wesoły, nie jest agresywny, lubi pieszczoty. Dzisiaj podczas oględzin ogona był niezadowolony, wystąpiło agresywne mruczenie. Nie mam pewności czy to jakaś inwazja pcheł lub innych pasożytów czy może jakaś choroba skórna.
Z innych informacji o pupilu to: kot nie jest ogólnie udomowiony, dużo czasu spędza na świeżym powietrzu, regularnie jest odrobaczany, ostatnio miał podaną, przepisaną od weterynarza, tabletkę na kleszcze oraz pchły.
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

30 kwietnia 2023, 23:13

Dzień dobry,
Oprócz chorób pasożytniczych możemy mieć również do czynienia z grzybicą skóry oraz infekcją bakteryjną. Najlepszym wyjściem byłoby udanie się do weterynarza, który dokładnie oglądnie skórę, wykona badania dodatkowe (np. Zeskrobiny skóry) oraz postawi diagnozę. Proszę pamiętać, że niektóre grzybice skóry zwierząt mogą być zaraźliwe dla człowieka, dlatego bardzo ważna jest w tej sytuacji szybka diagnoza.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość