Dziwna źrenica u kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Jano 28
Posty: 2
Rejestracja: 04 października 2020, 12:04

04 października 2020, 12:23

Witam. Mój kot ma źrenice, jakby to ująć dobrze " ucietą" od dołu około 1/3 wysokości. Co sprawia że jak się rozszerza przyjmuje kształt trójkąta, jak jest w pełni rozszerzona ma kształt owalny z tym że na dole widać kawałek Lini prostej.. (trzeba się skupić żeby to dostrzec) kot zdrowy ma 4 miesiące. Miał ktoś z czymś takim do czynienia?
Kangol
Posty: 16
Rejestracja: 12 sierpnia 2019, 02:11

05 października 2020, 22:09

Tu już od dawna wet nie zagląda. Ja nie miałem nigdy styczności z czymś takim, możliwe że to wada genetyczna jak u ludzi, wpisz Schmid-Fraccaro syndrome w Google Grafice- to choroba u ludzi ale ona objawia się właśnie zniekształceniem źrenicy, może u kotów jest też to możliwe (inna nazwa tej choroby to Cat eye syndrome), wpisując:
"Cat eye syndrome - Wikipedia" w Google masz właśnie tę chorobę genetyczną u ludzi z 1 fot. co mi kojarzy się z Twoim opisem ale ta choroba różnie wygląda jak widzisz w Grafice Google.
Wpisz sobie też https://www.msdvetmanual.com/eye-diseases-and-disorders/ophthalmology/anterior-uvea tam jest trochę chorób kocich oczu i kojarzy mi się Twój opis z tym foto z podpisem "persistent pupillary membrane cat"- wpisując to w Grafice Google masz inne typy tego schorzenia u kotów- może twój to ma. Tak się zastanawiam bo ja tego nie widzę więc Ty sobie porównaj. A tak naprawdę to powinien widzieć to weterynarz, najlepszym jest dr. Garncarz z Warszawy (okulista) ale lepszy każdy niż żaden. Koty często mają zadrapania oczu- które goją się i tworzą blizny juz zawsze widoczne w postaci kreski na oku, może Twój to ma. Częste też są wrzody w oczach, rzadsze nowotwory ale tez występują no i inne choroby...
Jano 28
Posty: 2
Rejestracja: 04 października 2020, 12:04

06 października 2020, 17:33

Dzięki za info. Mam na sobotę umówiona wizytę u konkretnego wet okulisty i tam się wszystkiego dowiem. Właśnie przeszukalem całe Google i nawet zdjęcia co mogło by cos mi powiedzieć nie znalazłem. Oko jest zdrowie kot również... Oko pracuje pięknie reaguje na światło. No ale zamiast tej piękniej lekko zaokrąglonej kreski jest trójkąt... Wygląda to zjawiskowo i nadaje kotu piękny charakter wizualny. 😉 Szkoda że nie można wrzucić tu foty.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość