dużo je a ciągle jest chudy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

akuku8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 14:50

03 sierpnia 2012, 14:57

Witam.

Mam w posiadaniu rocznego kota, który ciągle jest chudy.
Karmię go mokrą karm jak i suchą. Dziennie potrafi zjeść jedną puszkę i miskę suchej karmy.
Mimo tego kot jest ciągle chudy i czuć mu prawie wszystkie kości.

Jest to kocurek który codziennie wychodzi na dwór.
gościówa

03 sierpnia 2012, 15:08

akuku8 pisze:Witam.

Mam w posiadaniu rocznego kota, który ciągle jest chudy.
Karmię go mokrą karm jak i suchą. Dziennie potrafi zjeść jedną puszkę i miskę suchej karmy.
Mimo tego kot jest ciągle chudy i czuć mu prawie wszystkie kości.

Jest to kocurek który codziennie wychodzi na dwór.
1. Kot ma po prostu taką urodę - jedna z moich kotek - je tyle co 3 pozostałe a wygląda jak suchar..
2. Je mało wartościową karmę - jeśli kot jest na karmie marketowej gdzie jest tylko 4% mięsa to może jeść bardzo dużo a i tak ciągle będzie głodny bo nie ma tam substancji odżywczych.

Kot był odrobaczany?
akuku8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 14:50

03 sierpnia 2012, 15:09

Tak był odrobaczany.
gościówa

03 sierpnia 2012, 15:18

a jakie karmy je?
akuku8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 14:50

03 sierpnia 2012, 15:42

suchą kitty, a mokre to zależy, przeważnie kite kat, lewiatan i kitty.

No dostaje parówki i inne kawałki kiełbas.
gościówa

03 sierpnia 2012, 16:18

no i tu pewnie leży problem...bo to nie jest dobre jedzenie dla kota;(
Parówki i kiełbasa od czasu do czasu kawałek nie zaszkodzą ale nie powinno się ich podawać ponieważ zawierają sól i przyprawy które dla kotów są trujące;(
Jeśli nie masz za dużo pieniędzy na lepsza suchą i mokrą karmę to może przynajmniej dał/a/byś radę kupić choć lepszą suchą karmę.
Wiesz koty potrzebują mięsa a w takich karmach jak Kitty jest go tylko 4% ;( więc kot je tego dużo, po chwili zostawią wszystko w kupwecie bo poprostu tego nie trawi tylko "przepuszcza" przez układ pokarmowy bez żadnych korzyści dla swojego kociego organizmu i w dalszym ciągu jest głodny.
Jakbyś chciał/a to możemy Ci doradzić jaką niezbyt drogą ale dużo lepszą karmę dla kotka...tylko napisz ile możesz miesięcznie wydać na zakup karmy.
A jak nie to po prostu jak będziesz w sklepie możesz kupić dla kotka wątróbkę, żołądki, serca, nawet takie porcje rosołowe, albo skrzydełka, czy jakąś porcję gulaszową - na pewno jest to zdrowsze i kotek się tym naje.
akuku8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 14:50

03 sierpnia 2012, 16:25

Czyli kiełbasę odrzucamy ;p
nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale dziękuję.
Poproszę o doradzenie będę wdzięczna :)
A cena, no żeby nie była za droga wiadomo, wszystko zawsze można rozpatrzyć :)
A co do wątróbek, serc czy porcji rosołowych, nie wiem czy by jadł, ale zawsze można spróbować
gościówa

03 sierpnia 2012, 16:38

TO napisz proszę ile płacisz za karmę "kitty" i ile kg jest w worku. np. 10 zł 1 kg. i jeśli masz opakowanie to spójrz proszę jaka jest zalecana dawką dzienna dla kota (ile kot powinien jeść żeby się najeść ;)) oraz ile tak mniej więcej możesz wydać miesięcznie i wtedy coś wybierzemy =)
akuku8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 14:50

03 sierpnia 2012, 16:45

płace 15 zł za 2 kg.
zalecana dawka to 35g.


Hmm tak mniej więcej.. z 30 zł. ? nie zależy to ode mnie a od rodziców.
gościówa

03 sierpnia 2012, 16:48

35 g :shock: ??? to niemożliwe;/...ile kot waży miej więcej? 2-3 kg?
akuku8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 14:50

03 sierpnia 2012, 16:49

coś takiego. bądź 3-4 kg
wtedy porcja 53g
gościówa

03 sierpnia 2012, 17:07

jestem w głębokim szoku :shock: - nawet najlepsze karmy nie mają takiego dawkowania :shock: :shock: :shock: a tu taka słaba karma i dawkowanie dla sporego dorosłego kota 53g :shock: ...
"wheeskas" i KK mają po 80 90 czy 100g - bardzo to podejrzane założę się że jakbyś nasypał mu na cały dzień to chyba kot by się zapłakał:P i zjadł drugi raz tyle;P
A orientujesz się ile takich paczek po 2kg kupujecie miesięcznie? jedna dwie?

Ale jeśli mógłbyś przeznaczyć 30 zł mięsięcznie to mógła bys zamówić Taste of the Wild Rocky Moutain, Porta 21 Sensible Gran free, albo w podobnej cenie a skład bardzoooo dobry Applaws.
Miesięcznie karmienie tymi karmami wychodzi około 26 zł - czyli jak widać nie tak bardzo dużo = ) tylko trzeba kupić duży worek np. 6.8kg 10kg czy 7,5kg - a to się wiąże z większym jednorazowym kosztem.
akuku8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 14:50

03 sierpnia 2012, 17:13

Szczerze to nie patrzę na dawkowanie, sypie do miski i je tyle ile chce, a jak mało to się dosypuje :)
Ostatnio to jedna, czasem dwie, zależy jak je
gościówa

03 sierpnia 2012, 17:42

akuku8 pisze:Szczerze to nie patrzę na dawkowanie, sypie do miski i je tyle ile chce, a jak mało to się dosypuje :)
Ostatnio to jedna, czasem dwie, zależy jak je
Mało kto to odmierza;) ale napiszę Ci że wcale w takim razie dużo nie je do 2 kg karmy na miesiąc to nie jest dużo ;) może tak Ci się wydaję bo koty jedzą kilkanaście razy dziennie ale po troszkę;) nie tak jak psy że naje się rano a później wieczorem i wystarczy;)
Ale nie zmienia to faktu że ta karma nie jest dobra a nawet bardzooo zła;( no bo kto by chciał jeść kiełbasę w której jest tylko 4% mięsa a reszta to takiej odpady ;(...
Tak jak widzisz super karma to koszt no zaokrąglijmy 30 zł a masz 80% "mięsa" ;) wiem że może być ciężko namówić rodziców bo tu kupują za 15 zl 2 kg a dobrą karmę opłaca się kupować ale tak jak pisałam w dużym worku a to już dużo większy (jednorazowy) koszt bo około 115 - 130 zł. więc musiałabyś porozmawiać z rodzicami czy byli by wstanie kupić taką karmę. Pamiętając że takiej karmy kot zje dużo mniej niż takiej kitty zapewne połowę dawki i będzie najedzony.
Ale wcale się nie zdziwię jak rodzice uznają że wydatek 120 zł/30 zł m-c uznają za zbyt wysoki, jak teraz płacą 15 zł.
akuku8
Posty: 8
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 14:50

03 sierpnia 2012, 18:21

Rozmawiałam z nimi no i się nie zgodzili, ale zawsze jeszcze można coś wykombinować :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość