Drżenie głowy u kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kangol
Posty: 16
Rejestracja: 12 sierpnia 2019, 02:11

21 września 2020, 02:08

Nasz kot 13l. od 2012 ma coś w oku. W 2012 roku był post tu na forum o tym https://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=15958
Później był u okulisty który obejrzał oko i stwierdził pourazową zaćmę. Od tamtej pory to coś rosło a teraz oko jest zupełnie biało-zamglone. Wklejam fot. z maja 2020 ponieważ wtedy jeszcze było widać kształt tego czegoś w oku.
Kot jest wychodzący do ogrodu. Ma od dawna świerzba usznego który ciągle powraca, potrząsa często głową by się go pozbyć.
Ma dzień dzisiejszy martwi nas to że potrząsa/drzy mu główka. Siedząc i patrząc na nas widać to, lekko mu ona drży. Przy tym trzyma głowę lekko odchylona i lekko skrzywione ma ucho, to chyba właśnie od świerzba ale martwi nas to drganie głowy jak u starszej osoby. Co to może być> czy mógłby być to objaw neurologiczny w skutek rozwoju raka mózgu pochodzącego z oka gdyby to jednak był rak i od 2012 powoli rósł docierając do mózgu i stąd drżenie? albo to z wieku jak u ludzi?
Obrazek maj 2020
Vet4u
Posty: 542
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

22 listopada 2022, 12:12

Dzień dobry,
Drżenie i przekrzywianie główki u kota może być spowodowane rozwijającym się problemem neurologicznym ale także infekcją ucha środkowego i wewnętrznego.
Rak jako nowotwór złośliwy rozwija się szybko, dlatego szansa na „łagodny rozwój” raka tzn. Bez wcześniejszych objawów przez prawie 8 lat jest bardzo niska.
Niestety ale wraz z wiekiem dochodzi do zmian w obrębie tkanki nerwowej, które mogą skutkować zmianami w zachowaniu, zmianami w koordynacji ruchowej oraz problemami z pamięcią i orientacją w przestrzeni.
Pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość