Dawka uroseptu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Annie
Posty: 147
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 14:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

29 czerwca 2008, 19:31

Jaka powinna być dawka uroseptu na 3 kg koteczkę??
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

29 czerwca 2008, 21:26

Mój Fiodor (co prawda dwa razy większy od Twojej kici) dostawał 1 tabletkę dziennie przez przeszło 4 miesiące - doktor Jarek mu zalecił. Biorąc pod uwagę charakter tego leku jestem zdania, że 1 tabletka to nie za dużo na dorosłego kota, niezależnie od jego wielkości. Na kocim forum czytałam, że koty dostawały nawet większe dawki i było ok, ale każdorazowo było to uzgadniane z lekarzem 8)
Awatar użytkownika
Annie
Posty: 147
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 14:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

29 czerwca 2008, 21:55

Ata ja sobie tego uroseptu nie wykombinowałam sama, tyle że zaszokowała mnie dawka, bo ja mam dać 2x1 tbl.

Ale może dwa słowa czemu. Luna zachowywała się dziwnie i zrobiłam jej badanie moczu (bo też wstępnie nie podobały mi się wyniki z paska).
Do czasu jak odebrałam wyniki okazało się, że księżniczka ma po prostu ruje. Tylko jak 10 lat mam koteczko to na prawdę nie połapałam się od razu.

Te wyniki domyślam się, że w związku z rują nie są miarodajne i trzeba je będzie powtórzyć.

Może dr Jarek dorzuci jakąś radę, podaje te wyniki:

Barwa: słomkowa
Przejrzystość: mętny
Ciężar właściwy: 1,020
Odczyn: 6,5
Białko: 75 mg/dl (2+)
Cukier: norm
Bilirubina: neg
Nabłonki płaskie: 3-4 WPW
Nabłonki okrągłe: 0-1 WPW
Leukocyty: 1-2 WPW
Erytrocyty: pole usiane, świeże, wyługowane
Bakterie: nieliczne
NIT: neg
KET: neg
UBG: 4 mg/dl (2+)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 lipca 2008, 08:15

nic się kiciowi nie stanie przy infekcjach układu moczowego możesz taką dawkę podawać. Jest to bardzo bezpieczny preparat
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

05 lipca 2022, 14:31

Cześć!
Zdrowie naszych podopiecznych jest niesamowicie ważne. Jeśli zastanawiasz się nad dawką konkretnego leku dla Twojego zwierzaka. W takich sytuacjach niesamowicie ważne jest, aby leki podawać zgodnie z zaleceniami lekarza. Dlatego warto regularnie odwiedzać gabinet weterynaryjny.
Jednak taka wizyta może wiązać się ze stresem u zwierzaka. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zredukować ten stres koniecznie poznaj techniki. Znajdziesz je u nas na blogu! ;)
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość