Codzienne wymioty i ból gardła

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kocirro
Posty: 2
Rejestracja: 07 lutego 2018, 16:05

07 lutego 2018, 17:33

Dzień dobry, chciałam zwrócić się do p. Jarka z pytaniem o problemy z gardłem i wymioty u kota. Kot ma 10 miesięcy i raczej niską odporność. 16 stycznia zaczął wymiotować, poza tym nic mu nie dolegało. Wymiotował raz-dwa razy dziennie, najczęściej około godziny przed posiłkiem, zwykle rano (okazyjnie później). Nie wymiotuje po posiłkach. Wymiotuje samą śliną z sokami żołądkowymi, ma to żółty kolor z lekko brązowym zabarwieniem, w zwróconej treści żołądkowej nie ma jedzenia, ani włosów. Są to typowe wymioty z mdłościami, ślinieniem itd. 19 stycznia był badany, miał reaktywne gardło, dostał lek przeciwzapalny. Na wszelki wypadek miał zrobione badanie krwi, trzustka, nerki i wątroba w normie. Od tego czasu kot codziennie wymiotuje, wciąż tak samo. 2 lutego był ponownie badany, podobno gardło nie wygląda źle, jest lekko zaróżowione, ale mijały już 2 tygodnie, więc dostał antybiotyk w zastrzyku(mający działać 2 tygodnie). Jest w trakcie odrobaczania (glizda kocia, to już druga seria odrobaczania), w wymiotach nie pojawiły się ani razu robaki. Nie miał zmian w żywieniu, poza włączeniem tydzień wcześniej kapsułek na zakwaszanie moczu. Czy tego typu wymioty, codziennie o tej samej porze, przed jedzeniem mogą być skutkiem zarobaczenia? Kot jest już prawie tydzień na antybiotyku i nie ma poprawy, mam wrażenie, że wymioty bardziej go męczą, do tego zaczął trochę tracić apetyt. Dopiero dzisiaj zaczął mlaskać, jakby go bolało gardło. Stąd moje dwa główne pytania:

Co można podać kotu na złagodzenie bólu gardła? Pies przy infekcji miał gardło psikane Tantum Verde, czy można bezpiecznie podać je kotu? Czy można podać jeszcze coś innego łagodzącego?

Co robić, jeżeli do kontroli po antybiotyku wymioty nie przejdą? Infekcję trzeba wyleczyć, to jasne, ale niezależnie od jego lepszego, czy gorszego samopoczucia, będzie to już miesiąc codziennych wymiotów. Problemy z gardłem widocznie nasiliły się dopiero teraz, wcześniej nie było po kocie widać nawet dyskomfortu. Czy to możliwe, żeby tak wymiotował od lekkiej infekcji gardła? Czy powinniśmy wykonać jakieś dodatkowe badania, żeby wykluczyć inne czynniki?
Awatar użytkownika
Kocirro
Posty: 2
Rejestracja: 07 lutego 2018, 16:05

10 lutego 2018, 14:39

Pytanie już nieaktualne, przyczyna się wyjaśniła
UlaeM

28 lutego 2018, 19:01

Kocirro, czy mogę się dowiedzieć co dolega Twojemu kotu, bo mój kocurek ma podobne objawy i też niby nic a jednak trzeci gabinet weterynaryjny niczego konkretnego nie stwierdza. Bardzo proszę o info. Ula
ODPOWIEDZ