Charczenie kota podczas mruczenia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kornela384
Posty: 2
Rejestracja: 24 listopada 2022, 21:49

24 listopada 2022, 21:57

Witam. Potrzebuję pomocy, ponieważ okoliczni weterynarze rozkładają ręce i twierdzą że taka uroda kota. Otóż od czerwca mam kota z fundacji. Od początku słyszałam że jego mruczenie jest dziwne, przerywa je swiszczenie a bardziej nawet charczenie. Gdy do mnie przyszedł miał zapalenie spojówek i kaszlał, zostało to wyleczone maściami i antybiotykami. Nie do końca wiem co było wcześniej bo w fundacji był krótko. Jest to mlody kot, ma rok i miesiąc. To charczenie podczas mruczenia bardzo mnie martwi. Miał robioną morfologię, biochemię, rentgen klatki piersiowej ale był wtedy przytomny, nic nie zauważono ale stwierdzono że można jeszcze powtórzyć kiedyś pod narkozą. Wyniki z morfologi nie są idealne ale nie budzą niepokoju u weterynarzy. Teraz kwestia tych dróg oddechowych. Jestem w stanie pojechać do innego miasta, zrobić odpowiednie badania tylko jakie?
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

25 listopada 2022, 11:04

Dzień dobry!
W takiej sytuacji najlepiej będzie poszukać kliniki z szerokim zapleczem diagnostycznym (aparat do RTG, endoskop). Decyzje w sprawie zalecanych badań dodatkowych podejmie lekarz weterynarii po wcześniej przeprowadzonym wywiadzie i dokładnym badaniu klinicznym zwierzęcia.
Pozdrawiam serdecznie,
Weronika
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość