Brunatna wydzielina z oczu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Helena
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2019, 11:41

01 maja 2019, 21:03

Dzien dobry. Będę wdzięczna za wskazowki. Kotek Brytyjczyk z brunatnymi wyciekami z obu oczek. Kolor wydzieliny jest dosłownie jak rozrzedzona brunatna krew (niestety nie potrafię zamieścić zdjęc), jedno oczko jest mokre łącznie z futerkiem na powiekach. Kanaliki łzowe drożne. W posiewie wyszedł gronkowiec, leczenie 2 tygodnie kroplami, owszem poprawa, niestety wróciło. Poniewaz trochę się przemieszczamy, trafiłam do lekarza w innym mieście, stwierdził chlamedię (bez posiewu, poniewaz oczka byly bardzo zalane, a ja byla tylko kilka dni w tej miejscowości, więc nawet bym się nie doczekała na wyniki)- leczenie antybiotykiem doustnym, 2 rodzaje kropli, w tym 1 steryd. Po 3 tygodniach ustąpiło aby po tygodiu znów powrócić. Właściwie w obydwu podjętych leczeniach, objawy mijają po 2 dniach, oczywiscie leczymy dalej, według wskazówek, ale zawsze wraca. W chwili obecnej bez leków,  przemywam, kilka razy dziennie, solą fizjologiczną oraz naparem ze świetlika. Oczka nie bolą, nie drażnią- kotek ich nie trze ani nie czyści jakoś nadmiernie, więc stąd moja opinia. Wydzielina mokra, na waciku przypomina kolor krwi. Serdecznie proszę o radę, co z tym moim Misiaczkiem począć. Pozdrawiam znad morza :-)
Vet4u
Posty: 669
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

29 kwietnia 2023, 16:06

Dzień dobry!
W przypadku tego nawracającego problemu należałoby rozważyć wizytę u okulisty weterynaryjnego i wykonanie dodatkowych badań.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość