Brak poprawy pomimo leczenia

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Syska1234
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwietnia 2023, 09:53

13 kwietnia 2023, 10:09

Dzień dobry ,
W zeszłym roku adoptowalam kotkę ,już w schronisku widziałam że jej oczka są brudne ,z ciemną wydzielina która zasycha w kącikach ,myślałam że to przez stres ponieważ jest bardzo lękliwa ,mało tam jadła ,musiała być w osobnym boksie bo inne koty ją atakowały. Po około tygodniu zabrałam ją do lekarza żeby to sprawdzić ,diagnoza - koci katar. Często też kichala i kaszlała . Leczenie trwało 1,5 miesiąca antybiotykiem . Kichanie ustało ,ale oczka dalej takie same ,kaszel też został. Przy kolejnych wizytach dostawała tylko witaminy na odporność. Zmieniłam lekarza ,kolejne badania i okazało się że są pasożyty - 3 odrobaczania w odstępach 2 tyg. Kaszel w końcu ustal. Niestety oczy dalej lzawia i są z ciemnymi zaciekami ,lekarze nie mają pomysłów ,każą przemywać. Jednak dalej nie wiem co jej jest ,nosek też ma zapchany takimi suchymi ciemnymi strupkami. chciałabym jej pomóc. Kotka ma około 2-3 lata
Vet4u
Posty: 713
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

14 kwietnia 2023, 10:58

Dzień dobry,
Czy kotek mruży oko? Czy oko jest zaczerwienione, czy kotka pociera je łapką?
Proszę pamiętać, że koci katar jest niestety bardzo „popularny” w dużych skupiskach kotów i kotka mogła go złapać w swoim życiu, a jeden z wirusów, który go powoduje - herpeswirus, pozostaje w organizmie kota przez całego jego życie i okresowo się ureaktywnia.
Czy była sprawdzana drożność kanalików nosowo - łzowych? Przy ich zatkaniu powstają brązowe przebarwienia w miejscu łzawienia, a ta dolegliwość może wystąpić po przechorowanie kociego kataru.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość