Alergia u kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 lipca 2015, 10:51

czy po podaniu leków odczulających zmiany na skórze zanikają?
anawe
Posty: 1
Rejestracja: 26 marca 2011, 10:01

18 września 2015, 11:23

Witam ,

u kotki stwierdzona alergia na pchły i roztocza . Czy an roztocza mozna kota odczulic ?
aaagata
Posty: 1
Rejestracja: 18 września 2015, 16:22

18 września 2015, 16:44

Witajcie, ja z moim kotkiem także mam problem alergiczny. Po pewnych karmach ( z reguły puszkach i niektórych suchych) bardzo drapie się po pyszczku, aż robi sobie rany. Znajoma powiedziała, że może jest uczulony na drób. Postanowiłam spróbować... i faktycznie po wyeliminowaniu, w miarę możliwości drobiu z jego diety kot się nie drapie. Jednak znalezienie takiej "czystej" karmy jest bardzo ciężkie. Nawet jak jest rybna to jakiś nikły % drobiu jest, także w karmach specjalistycznych hypoalergicznych.
Aktualnie kupuję tylko karmy u weterynarzy bo po nich jest spokój...
Gość

20 października 2015, 16:03

Jeżeli podejrzewasz alergię pokarmową to musi być dieta eliminacyjna z jednym źródłem białka i ewentualni ejednym źródłem weglowodanów, którego kot wcześniej nie jadł, ja polecam karmy Trovet bo rzeczywiście spełniają ten wymóg i sa całkiem niezłe można wybrac królik lub jagnięcina. Bardzo polecam też wizytę u dermatologa, mój kot był leczony Atopica przez dr xxxxxx z bardzo dobrym efektem.
Lolka 370

07 stycznia 2018, 12:40

Miałam podobny problem z kotkiem wychowywanym bez matki od 1 tyg. życia. W marcu zaczął się drapać pojawiły się ranki na pyszczku pod szyją
, w późniejszym okresie doszło wylizywanie na brzuchu. Wypróbowałam chyba z 5 karm hipoalergicznych, przetestowane 3 rodzaje żwirku, w domu sprzątałam tylko wodą, koce prane w samej wodzie, po lekach od weta przechodziło trochę ale za raz wracało. Badania na grzybicę nic nie wykazały, 2 razy badanie na gronkowca za każdym razem wychodził złocisty. Leczenie zgodnie z antybiotykogramem efekt krótkotrwały. I nagle kot przestał się drapać 1 listopada i przeszło mu jak ręką odjął. Teraz je wszystko i objawów nie ma. Wet. stwierdził że to będzie uczulenie na pyłki. Boję się co będzie wiosną.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 stycznia 2018, 15:07

anawe prawdopodobnie się da.
witajsara
Posty: 2
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 08:24

24 stycznia 2018, 08:57

ja chodziłam na odczulanie, to było jakąś maszyną że kotek leżał sobie na takiej macie a weterynarz machał nad nim jakimś kijem :D myślałam że to jakieś czary ale zadziałało.
kingbed
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwietnia 2018, 08:22

24 kwietnia 2018, 08:33

u mnie było to samo - i na takiej macie leżał tak? on mi tłumaczył że to jakieś fale elektomagnetyczne przechodzą. Taki zabieg trwał godzine i mieliśmy ich chyba z 4

--
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość