Alergia u kota, czerwona skóra na głowie i uszach

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kancia
Posty:1
Rejestracja:19 lutego 2024, 11:36

19 lutego 2024, 12:02

Dzień dobry,
od około miesiąca u kota występuje reakcja alergiczna. Skóra na skroniach i uszach robi się czerwona, swędząca, kot się mocno drapie. Nie jest to permanentne, jednak nie potrafię przypisać tego do konkretnej sytuacji. Byliśmy u weterynarza, który stwierdził że uszy są czyste i nie jest to kwestia żadnych pasożytów, tylko alergia. Kot dostał sterydy, żeby mniej go swędziało przez kilka dni, jednak nie zauważyłam znaczącej różnicy w tym czasie. Najpierw podejrzewałam alergię na kurczaka, przestałam dawać smaczki Cosmy i karmę z kurczakiem, jednak problem nie zniknął. Kot jest na puszkach mjamjam, różne smaki, ale prawie wszystkie zawierają drób - czy powinnam tu się doszukiwać problemu? Ewentualnie uczulenie na żwirek bentonitowy? Kot ma 3,5 roku i nigdy wcześniej nie miał takich problemów, zarówno karmę, jak i żwirek, używamy od wielu miesięcy. Chyba, że spotkali się Państwo z czymś podobnym i mogą zasugerować inne mniej oczywiste alergeny? Zamówiłam kotu karmę z koniną i żwirek kukurydziany, żeby spróbować czegoś innego, ale mimo wszystko będę wdzięczna za wszystkie sugestie.
Vet4u
Posty:737
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

22 lutego 2024, 16:37

Dzień dobry!
Może w takiej sytuacji warto by było rozważyć konsultację u lekarza weterynarii specjalizującego się w dziedzinie dermatologii? Może zaproponuje on odpowiednie badania dodatkowe i zasugeruje jak powinna wyglądać zmiana diety.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości