DOLFOS ChitoFos - preparat wpomagający pracę nerek

Dodaj pierwszą opinię
Producent:Dolfos
DOLFOS ChitoFos - preparat wpomagający pracę nerek
32.5032.50PLN1

ChitoFos to karma uzupełniająca dla psów i kotów w postaci proszku. 

Dzięki swojemu składowi preparat wspomaga funkcje nerek. Zalecany jest u zwierząt cierpiących na ostrą i przewlekłą niewydolność nerek. Wspomaga leczenie pozwalając na szybsze ustabilizowanie stanu zdrowia. 

ChitoFos zawiera węglan wapnia, który doskonale wiąże fosfor, którego nadmiar w pożywieniu jest jednym z czynników uszkodzających nereki Fosfor z układu pokarmowego wchłaniany jest do organizmu, a jego nadmiar wydalany. Dodatek weglanu wapnia pozwala na wychwycenie nadmiaru fosforu jeszcze w przewodzie pokarmowym i wydalenie go z kałem. Dzięki temu nerki nie zostają obciążone wydalaniem jego nadmiaru. Preparat nie zawiera fosforu!

Na skutek uszkodzenia nerek, we krwi obecne są toksyny mocznicowe, które mają negatywny wpływ na pracę innych narządów i tkanek, a także pogłębiają niewydolność nerek.

Obecny w preparacie chitosan wiąże toksyny mocznicowe co pozwala oczyścić organizm i nie dopuszcza do dalszego uszkadzania nerek.Obniżenie ich poziomu poprawia ogólne sapomoczucie i poprawia apetyt.

Dawkowanie:

1g (1 miarka) na 5 kg masy ciała dwa razy dziennie

Preparat należy wymieszać z wilgotną karmą.

Środek należy stosować po konsultacji z lekarzem weterynarii. 

Zaleca się okresowe kontrole pracy nerek w trakcie stosowania preparatu.

 

 

Skład
laktoza, węglan wapnia, chitosan

Informacje dodatkowe
Chitosan 90g/kg

Składniki analityczne
Białko surowe 3%, Włókno surowe 0,2%, Oleje i tłuszcze surowe 0,05%, Popiół surowy 11,4%, Wapń 3,8%, Fosfor 0%, Potas 0%, Sód 0,7%

 

Rozwiń

Dodaj pierwszą opinię