DAKO-ART Bio-Mineral - piasek mineralny dla ptaków

zobacz opinie (1)
Producent:Dako-Art
DAKO-ART Bio-Mineral - piasek mineralny dla ptaków
4.294.29PLN1

DAKO-ART Bio-Mineral - piasek dla ptaków egotycznych, mineralny bogaty w wapń. Piasek jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Świeży, czysty piasek powinien zawsze znajdować się w klatce.

 

Piasek mineralny jest idealnym piaskiem trawiennym. Wzbogacony został w kilka rodzajów grysów gastrycznych. Glinka ceramiczna, grysik dolomitowy i muszelki morskie są swoistymi "zębami" ptaków. Spożywanie ich umożliwia ptakom rozdrabnianie ziaren w ich żołądkach. To zapewnia optymalny przebieg procesów trawiennych oraz pozyskiwanie z pokarmu niezbędnych składników pokarmowych, witamin i minerałów. Dodany dolomit i muszelki są cennym źródłem wapna, magnezu i wielu innych pierwiastków. 

Piasek jest naturalnym, wolnym od chemicznych zanieczyszczeń piaskiem mineralnym. Powstał przed milionami lat, kiedy to czyste wody mórz i oceanów kruszyły lite skały kwarcowe. Aby pozbyć się roztoczy i innych drobnoustrojów piasek został poddany obróbce termicznej w wysokiej temperaturze.

Nadaje się do stosowania w hodowli wszystkich gatunków ptaków. 

 

 

Skład: piasek mineralny, koper włoski, mielone muszle, pokarm wapniowy, biszkopt mielony.

Gramatura: 1kg.

Rozwiń
DAKO-ART Bio-Mineral - piasek mineralny dla ptaków41

Opinie (1)

ocena całościowa: 4/5
  • 4/5
    produkt jak najbardziej jest dobry gdyby nie fakt iz podczas dostarczenia przesylki ulegl zniszczeniu czyli rozsypal sie... poniewaz nie pierwszy raz uzywam tego piasku moge napisac ze produkt jest dobry