Akcesoria dla świnki morskiej

( ilość produktów: 60 )

Klatka dla świnki morskiej   Klatkę dla świnki morskiej, akcesoria do karmienia i pielęgnacji zwierzęcia, transporter oraz książki o hodowli świnek morskich znajdziesz w ofercie sklepu internetowego KrakVet.   Świnka morska to małe zwierzę, które wymaga odpowiedzialnej opieki. Planując zakup zwierzęcia należy zapoznać się z jego potrzebami i rzetelnie przygotować się do opieki nad nim. Konieczna jest dobrze dobrana klatka dla świnki morskiej. Świnki morskie nie lubią się wspinać, dlatego najlepiej będzie wybrać dużą, ale niewysoką klatkę jednopiętrową.   Klatka dla świnki morskiej powinna spełniać kilka wymagań. Przedstawiamy krótki poradnik o tym, jak wybrać najlepszą klatkę dla gryzonia.


Klatka dla świnki morskiej - jaki rozmiar wybrać?

Świnki morskie są zwierzętami stadnymi i wykazują silne zachowania terytorialne. Niezwykle ważne jest, by w przypadku posiadaniu kilku zwierząt zadbać o wystarczająco dużą powierzchnię. W przeciwnym razie zwierzęta mogą zacząć zachowywać się agresywnie.   Specjaliści przyjmują, że klatka dla świnki morskiej powinna posiadać minimalne rozmiary 80 x 50 cm. Gryzonie te nie wspinają się, dlatego najlepiej zrezygnować z klatek dwupiętrowych, a także wszelkich niepotrzebnych akcesoriów, które mogłyby stanowić przeszkodę dla zwierzęcia. Najważniejsza dla świnki morskiej jest powierzchnia, która umożliwi jej swobodne poruszanie się i bieganie. Zwierzę pozbawione odpowiedniej powierzchni do biegania i zabawy stanie się osowiałe i wyraźnie apatyczne. Zbyt mało miejsca na codzienny ruch może bardzo negatywnie odbić się na jego zdrowiu.  

Klatka dla świnki morskiej - zadbaj o bezpieczeństwo zwierzęcia

Klatka dla świnki morskiej powinna spełniać kilka wymagań, aby była bezpieczna dla zwierzęcia.   Ze względów bezpieczeństwa, klatka dla świnki morskiej nie powinna składać się z kuwety i plastikowej, zamkniętej pokrywy. W tak zbudowanej klatce wentylacja będzie niedostateczna, a w rezultacie zwierzę nie będzie miało dostatecznej ilości świeżego powietrza. Akwarium nie może być wykorzystane jako klatka dla świnki morskiej ze względu na niedostateczną cyrkulację powietrza.   Kuweta w klatce dla świnki morskiej powinna być odpowiednio wysoka. Dostęp zwierzęcia do zbyt nisko położonych krat może powodować próby wydostania się z klatki.   Należy zwrócić uwagę, by elementy zabezpieczające i zamykające w klatce dla świnki morskiej były wysokiej jakości. Jeśli któraś część będzie niedokładnie zamontowana, powstanie ryzyko wydostania się zwierzęcia z klatki.

Klatka dla świnki morskiej - miejsce ustawienia

Ustawienie klatki dla świnki morskiej powinno zapewnić zwierzęciu bezproblemowe korzystanie ze wszystkich wyjść. Należy upewnić się, że ustawienie klatki nie sprawi, że zwierzę zaklinuje się. Właściciel powinien być w stanie bez problemu sięgnąć po zwierzę, by móc wyciągnąć je z klatki.   Świnki morskie nie wspinają się, a także nie są skoczne. Nie jest więc konieczne, by klatka była zamknięta. Wystarczy, by ściany boczne miały wysokość około 30-35 cm. Otwarta klatka dla świnki morskiej pozwala również na lepszy dostęp do zwierzęcia oraz gwarantuje lepszą cyrkulację powietrza. Należy zachować ostrożność, jeśli w mieszkaniu znajdują się małe dzieci lub inne zwierzęta.

Klatka dla świnki morskiej - z jakiego materiału powinna być wykonana?

Klatka dla świnki morskiej powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, które będą łatwe do czyszczenia. Najbardziej popularnym wyborem są klatki z grubego, wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne plastiku. Wszystkie metalowe części powinny zostać pokryte PVC, co ochroni jest przed korozją.   Małe zwierzęta potrzebują również akcesoriów do pielęgnacji i karmienia. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje, które znajdziesz w sklepie internetowym KrakVet.

Akcesoria do karmienia dla świnki morskiej

W tej kategorii znajdują się specjalnie zaprojektowane na potrzeby gryzoni poidła i dozowniki wody, a także uchwyty do owoców, sałaty i innych ulubionych przez świnki morskie smakołyków.  

Akcesoria do pielęgnacji świnki morskiej

Futro świnki morskiej, by zawsze prezentowało się pięknie i zdrowo, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do tego celu przydatne są akcesoria takie jak szczotka z naturalnego włosia, obcinacz do pazurów czy szampon, przystosowany do delikatnego futerka świnki morskiej.  

Transport dla świnki morskiej

Transporter i pudełko do przewozu gryzoni umożliwiają bezpieczny transport zwierzęcia. W podróży przydaje się toaleta narożna dla świnki morskiej lub zabawka dla gryzonia.        

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Rozumiem
pixel