Badania sierści psa

( ilość produktów: 1 )

Profilaktyczne badania czworonożnych przyjaciół są niezwykle istotne. Pozwalają na szybkie wykrycie groźnych chorób, co w konsekwencji umożliwi na rozpoczęcie leczenia. Warto wykonywać badania psa przynajmniej raz w roku.


 

Stała kontrola stanu zdrowia naszego milusińskiego pupila to podstawa podczas opieki nad nim. Kontrolne, profilaktyczne badanie psa zapewnia możliwość szybszego wykrycia poważnych chorób, jak na przykład różnego rodzaju nowotwory czy guzy. Ponadto dzięki badaniu krwi psa dowiemy się, jaki poziom cholesterolu jest w jego organizmie, co pozwoli na odpowiednie dostosowanie jego diety. Pozwoli ono również sprawdzić funkcjonowanie wątroby czy wykrycie niewydolności nerek u psa. Decydując się na wykonanie badania krwi psa, możemy sprawdzić również jej morfologię. Jest to podstawowe badanie diagnostyczne krwi, polegające na ocenie jakościowej oraz ilościowej wszystkich elementów morfologicznych. Wykonuje się je w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej, stanu zapalnego, skazy krwiotocznej oraz krwotoku wewnętrznego i niedokrwistości. Należy jednak pamiętać, że wielu specjalistów weterynarii kieruje zwierzęta na to badanie celem diagnostyki profilaktycznej. Samo badanie krwi psa nie różni się technicznie od ludzkiego. Lekarz lub jego pomocnik nakłuwa żyłę naszego podopiecznego w celu pobraniu około pięciu mililitrów krwi. Warto jednak pamiętaj o prawidłowym przygotowaniu pieska przed badaniem.

Badanie psa przygotowanie jest bardzo ważne!

Przed wyruszeniem na badanie psa warto zadbać o jego prawidłowe przygotowanie. Oczywiste jest to, że zwierzak będzie się stresować. Jest to dla niego nowa sytuacja. Dlatego powinniśmy zadbać o komfort psychiczny pupila - być z nim cały czas, aby czuł naszą obecność. Przytulmy, głaszczmy i trzymajmy za łapkę. Warto również przed badaniem wyruszyć na długi spacer. Zmęczony piesek będzie łatwiejszy do opanowania przez laboranta, który musi wykonać badanie. Najważniejsze jest to, aby piesek nie czuł naszego zdenerwowania. Jeśli sami boimy się widoku igły i krwi, powinniśmy zrezygnować z obecności przy badaniu. Lekarze mają przecież doświadczenie w pobieraniu krwi. Przed przybyciem do placówki musimy pamiętać o tym, że nasz piesek musi być na czczo przynajmniej przez pół doby.

Kompleksowe badanie sierści psa z wykorzystaniem analizy pierwiastkowej

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stały się zestawy pozwalające na badanie sierści psa w domu. Składają się one z dedykowanej ankiety do wypełnienia przez opiekuna, koperty na próbkę oraz zaadresowanej i opłaconej koperty zwrotnej. Wiele klinik weterynaryjnych wykonuje w ten sposób zaawansowaną analizę pierwiastkową EHAA, pozwalającą na określenie stanu włosia naszego milusińskiego towarzysza dnia codziennego. Obejmuje ona badanie toksykologiczne, pozwalające na wykrycie nieprawidłowości w żywieniu pieska. Pozwala ono na przywrócenie równowagi biochemicznej w jego organizmie. Ponadto badanie sierści psa EHAA umożliwi na szybkie wykrycie wielu chorób w tym na podstawowe sprawdzenie tarczycy u psa. Zazwyczaj czas oczekiwania na wyniki wynoszą około czterech tygodni. Po tym okresie możemy liczyć na internetowy dostęp do nich oraz rozmowę konsultacyjną z doświadczonym dietetykiem zwierzęcym, który podpowie nam o zmianach żywieniowych dla naszego pieska. Zazwyczaj odbywa się ona telefonicznie lub z wykorzystaniem internetowych komunikatorów głosowych, pozwalających na połączenie wideo. Za takie kompleksowe badanie psa cena wynosi około czterystu złotych. Zawartość zestawu EHAA:

  • ankieta do wypełnienia,
  • instrukcja pobrania próbki,
  • koperta na próbkę sierści,
  • zaadresowana i opłaconą kopertę zwrotną.

Odrobaczanie zapobiegnie rozwoju chorób u pieska

Warto również pamiętać o cyklicznym odrobaczaniu naszego pupila. Dzięki tej czynności mamy pewność, że piesek nie cierpi z powodu pasożytów wewnętrznych, na przykład tasiemca czy nicienia, które w przypadku czworonożnych kompanów nie żyją wyłącznie w jelitach. Potrafią one migrować po całym organizmie pieska, pustosząc jego organy wewnętrzne. W niektórych przypadkach "robaki" powodują uszkodzenia wątroby, płuc, żołądka czy tarczycy u psa. Specjaliści zalecają przeprowadzanie profilaktycznego odrobaczania. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu chorób oraz niedoborów żywieniowych. Dorosłe pieski powinny być odrobaczane co najmniej trzy razy w roku. Jeśli jednak wzięliśmy kundelka ze schroniska, powinniśmy zdecydować się na odrobaczanie pupila co miesiąc przez rok. Do odrobaczania stosuje się dedykowane tabletki dodawane do pokarmu, najlepiej mokrego. Zestawy do samodzielnego pobrania próbki sierści psa znajdziecie Państwo w asortymencie naszego sklepu zoologicznego online. Firma KrakVet oferuje również inne produkty, jak na przykład wysokiej jakości karmy suche i mokre dla piesków, kotków, chomiczków i innych zwierzątek domowych. Ponadto oferujemy sprzedaż różnych akcesoriów, jak na przykład miski, legowiska czy klatki.

    Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
    Rozumiem
    pixel