Karma dla psa Eukanuba

( ilość produktów: 18 )

W ofercie sklepu internetowego KrakVet znajduje się wiele rodzajów bytowych i weterynaryjnych karm Eukanuba.

Marka Eukanuba powstała w 1969 roku. Jej założycielem jest Paul F Iams, który chciał stworzyć karmę odpowiadającą na zróżnicowane potrzeby żywieniowe psów. Ze względu na mięsożerną naturę tych zwierząt białko zawarte w karmach Eukanuba pochodzi przede wszystkim z mięsa (głównie drobiu i jagnięciny).

W celu stworzenia najlepszej formuły karmy dla psów firma Eukanuba współpracuje z wieloma specjalistami, hodowcami, lekarzami weterynarii i organizacjami (na przykład Federation Cynologique Internationale).


Karmy Eukanuba - sposób na długowieczność psów

Firma Eukanuba postanowiła zbadać, jak sposób żywienia psów wpływa na długość ich życia. Przeprowadzono dziesięcioletnie badania nad grupą 39 psów rasy Labrador. Projekt nazwano “Sekretem Długiego Życia”. O stronę merytoryczną i naukową obserwacji zaangażowanych było wielu wybitnych przedstawicieli, lekarzy weterynarii, hodowców i ekspertów do spraw żywienia zwierząt.

Wszystkie objęte programem psy obserwowano przez 10 lat. Dokładnie kontrolowano stan ich zdrowia oraz długowieczność. W wyniku badania okazało się, że prawie 90% Labradorów Retriever karmionych karmą Eukanuba żyło dłużej niż przeciętna długość życia dla tej rasy (12 lat). Co więcej, połączenie odpowiedniej opieki i karmienia poskutkowało tym, że 28% obserwowanych psów osiągnęła wyjątkową długowieczność, żyjąc ponad 15,6 lat. Najstarszym uczestnikiem badań okazał się pies o imieniu Utah, który dożył imponującego wieku 17 lat i 11 miesięcy.

Weterynaryjne karmy Eukanuba

Karmy Eukanuba są odpowiedzią na różne potrzeby żywieniowe psów. W zależności od stanu zdrowia i kondycji zwierzęcia konieczne jest dostarczenie różnych składników odżywczych, witamin czy minerałów.

Firma Eukanuba kładzie nacisk na jakość składników karm dla psów. Najważniejszym składnikiem karm Eukanuba jest białko pochodzenia zwierzęcego. Odpowiada ono na potrzeby żywieniowe czworonogów. Firma Eukanuba korzysta ze współpracy z lokalnymi i regionalnymi dostawcami, aby mieć pewność o najwyższej jakości produktów. Główne składniki karm Eukanuba takie, jak białko, zboża i tłuszcz, pochodzą z Europy, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych. Wszystkie półprodukty przechodzą staranną selekcję oraz poparte są odpowiednimi certyfikatami.

Sposób żywienia psa powinien być dostosowany do stanu jego zdrowia i szczególnych potrzeb. Z tego względu sklep internetowy KrakVet oferuje klientom karmy weterynaryjne Eukanuba. Formuły konkretnych produktów dostosowane są do potrzeb psów po sterylizacji, z cukrzycą, problemami układu trawiennego i wątroby, alergią czy chorobami stawów i układu kostnego.

Przysmaki Eukanuba

Podstawę diety psów powinny stanowić karmy suche Eukanuba. W ramach nagród w ciągu szkolenia, podczas spacerów lub dla szczególnych łasuchów firma Eukanuba przygotowała zdrowe przysmaki. Ich udział w diecie zwierzęcia nie powinien być duży. W internetowym sklepie KrakVet dostępne są przysmaki Eukanuba dostosowane do potrzeb i wieku psów.

Dla szczeniaków polecamy Eukanuba Healthy Extras Puppy & Junior, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie 6 podstawowych grup narządów organizmu szczeniaka, czyli układ ruchu, ważne narządy wewnętrzne, skórę i sierść, układ pokarmowy, zęby i dziąsła oraz układ nerwowy i narządy zmysłów. Małe przysmaki zawierają prebiotyki, które ułatwiają trawienie, antyoksydanty, przeciwdziałające przedwczesnemu starzeniu się, oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 sprzyjające zdrowej skórze i pięknej sierści.

Psom starszym dedykowane są przysmaki Eukanuba Healthy Extras Mature & Senior Maintenance All Breed. Zawierają one szereg substancji odżywczych, witamin, minerałów i wysokiej jakości białka pochodzenia zwierzęcego.

Przysmaki Eukanuba Healthy Extras Adult Maintenance All Breed przeznaczone są dla psów dorosłych. Wpływają na poprawę trawienia oraz prawidłowy przyrost mięśni.

Karmy Eukanuba dla szczeniaków, psów dorosłych i seniorów

Głównym celem firmy Eukanuba jest tworzenie dla psów karm, które odpowiadają na ich zróżnicowane potrzeby na każdym etapie życia. Karmy zostały podzielone na pięć grup, które dopasowane są do wieku zwierząt:

  • puppy (0-12 miesięcy); 
  • junior (1-2 lat);
  • adult (1-6 lat);
  • mature (6-9 lat);
  • senior (9 lat i więcej).

Dodatkowo twórcy dostosowali karmy Eukanuba do potrzeb ras różnej wielkości. Wyróżniono rasy miniaturowe, małe, średnie oraz duże.

Jak wykazało przedstawione wyżej badanie “Sekret Długiego Życia”, odpowiednie zaplanowanie diety i żywienia psa na każdym etapie jego życia ma bezpośredni wpływ na stan jego zdrowia oraz długowieczność. Sięgając po karmy Eukanuba można mieć pewność, że zwierzę otrzymuje wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze, minerały, witaminy oraz wysokiej jakości białko.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Rozumiem
pixel