Akcesoria dla Jack Russell Terrier

( ilość produktów: 27 )

Wszystkie akcesoria dla jack russell terrier zebrane w jednym miejscu, aby każdy jak najszybciej mógł znaleźć interesujący produkt. Oferujemy obroże zaciskowe i klasyczne w najmodniejszych kolorach, regulowane smycze, szelki, a nawet kagańce czy buty dla Twojego pupila w atrakcyjnych cenach i w idealnie dopasowanych rozmiarach.


 

Jack Russell terrier na spacerze – co ze sobą zabrać?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem aktywnego i radosnego psa, jakim jest Jack Russell terrier, możesz zastanawiać się, jak zapewnić mu komfortowe warunki podczas spaceru, jednocześnie zapewniając mu pełne bezpieczeństwo, a sobie spokojną głowę i miło spędzony czas na dworze. Czytaj dalej, aby uzyskać pomoc w dobraniu idealnej spacerowej wyprawki dla swojego pupila.

Szelki czy obroża?

Jednym z pierwszych wyborów, które będziemy musieli podjąć, kompletując akcesoria dla Jack Russell terriera, będzie zdecydowanie się na zakup obroży lub szelek.

Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak aktywny jest nasz pies oraz czy na spacerze słucha komend, czy jednak wymaga mocniejszego przytrzymania przez właściciela. Jeśli wychowujemy młodego psa lub nasz pupil jest temperamentny i lubi się wyrywać, wybierzmy szelki dla Jack Russell terriera. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nawet najbardziej gwałtowne ruchy będą dla niego bezpieczne i nie wpłyną na jego kręgosłup. Znowu jeśli nasz piesek jest starszy lub po prostu bardzo spokojny i ułożony, w zupełności wystarczy obroża dla Jack Russell terriera, która jest nie tylko wygodna, ale też mniej wymagająca w zakładaniu.

Jaką smycz wybrać?

Kolejnym niezbędnym elementem każdego spaceru, jest dobrze dobrana smycz. To, czy dobrze ją wybierzemy, wpłynie nie tylko na poziom kontroli, którą sprawujemy nad psem, ale również na to, czy wyjście będzie dla obu stron komfortowe. Smycz dla Jack Russell terriera powinna być wytrzymała i regulowana, co pozwoli nam na dostosowanie jej do warunków konkretnego spaceru. Skrócona świetnie sprawdzi się w mieście oraz przy joggingu z psem u boku, podczas gdy jej wydłużenie pozwoli na swobodniejszą wycieczkę na łono natury, czy podwórko.

Z kagańcem czy bez?

Żeby zapewnić bezpieczeństwo i komfort psychiczny wszystkim przechodniom, warto jest zakładać psu kaganiec na miejskie wycieczki. Nawet jeśli nasz pupil jest łagodny i przyjacielski, powinniśmy używać kagańca, kiedy idziemy z psem w zatłoczone lub po prostu często uczęszczane miejsca. Kaganiec dla Jack Russell terierra powinien spełniać te same wymagania, co te wybierane dla większości ras psów – nie może być zbyt ciasny, ponieważ nasz pies chłodzi się poprzez dyszenie, więc szczególnie w trakcie upałów powinien móc swobodnie ruszać pyskiem. Kaganiec nie może również być tak luźny, że będzie się sam zsuwał – straci wtedy całą swoją funkcjonalność.

Zabawki dla Jack Russel terriera - jakie wybrać?

Wszystkie psy potrzebują ruchu, ale szczególnie dotyczy to najbardziej aktywnych ras, to których zalicza się również Jack Russell terrier. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wielogodzinne spacery z naszym psem, warto zabrać ze sobą zabawki – piłki czy liny, aby poprzez zabawę na świeżym powietrzu skłonić pupila do aportowania, biegania i szukania przedmiotów, co jednocześnie pomoże mu szybciej zużyć ogromne pokłady energii. Dzięki temu nawet krótki spacer może być spędzony bardzo aktywnie, a zmęczony pies wróci do domu szczęśliwy i spokojniejszy.

Dobierając zabawki, zwróćmy uwagę nie tylko na ich rozmiar, ale również na tworzywo z jakiego są zrobione. Warto zainwestować w porządnie wykonane akcesoria, które dłużej posłużą naszemu psu oraz nie będą się łamać ani rwać przy nawet najbardziej zwariowanej zabawie z pupilem.

Pozostałe akcesoria - co jeszcze jest potrzebne?

Poza powyższymi produktami, które zadbają o to, żeby nasze spacery były nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne, warto również zastanowić się nad zakupem dodatkowych akcesoriów, które jeszcze bardziej umilą i usprawnią czas spędzony na zewnątrz.

Coraz popularniejsze stają się psie butelki na wodę. Posiadają wbudowaną miskę, co pozwala na łatwe podanie psu wody w przerwach od ruchu. Staje się to szczególnie przydatne, kiedy zabieramy psa na dłuższe wycieczki latem. W trakcie upałów nasz Jack Russell nie tylko będzie się szybciej odwadniał, ale będzie również potrzebował możliwości schłodzenia pyska. Specjalnie stworzone dla psów butelki z miską zapewniają naszemu psu dostęp do wody w każdym miejscu i sytuacji.

Jeśli zabieramy naszego Jack Russell terriera na bardziej ekstremalne wycieczki, warto zainwestować w psie buty ochronne. Zabezpieczą one jego łapy nie tylko przed niebezpiecznymi podłożami, ale również ochronią przed wpływem skrajnych temperatur.

Po powrocie ze spaceru: kąpiel i higiena

Każdy właściciel psa wie, że kluczem do wspólnego szczęścia jest odpowiednie przygotowanie się do wspólnych spacerów. Jack Russell terriery są psami bardzo aktywnymi, towarzyskimi i radosnymi - na naszym blogu znajdziesz więcej informacji o tej rasie i jej potrzebach: https://www.krakvet.pl/artykuly/jack-russel-terrier. Potrzebują akcesoriów, które będą towarzyszyły ich eskapadom przez długie lata, zapewniając maksymalny komfort zarówno psu, jak i jego człowiekowi.

Po długich wojażach z psem, zawsze następuje powrót do domu. A Jack Russell terrier, jak wszystkie aktywne psy, uwielbia eksplorować wszystkie możliwe miejsca oraz wskakiwać w każdą kałużę lub błoto napotkane po drodze. Ważne jest mieć możliwość przygotowania w domu kąpieli dla naszego psa – aby odpowiednio zadbać o jego sierść, warto zainwestować w specjalnie do niej przeznaczone kosmetyki.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Rozumiem
pixel