Kuwetki dla kotów

( ilość produktów: 12 )

W tej kategorii produktów znajdziesz szeroki wybór kuwet i łopatek dla kota, a także pozostałych akcesoriów, wiążących się z zachowaniem higieny czworonoga. Proponujemy artykuły pochodzące od renomowanych producentów, wyróżniające się wysoką jakością wykonania, wygodą i bezpieczeństwem użytkowania dla pupili, a także funkcjonalnością.

Zapewnienie kotu wygodnego i bezpiecznego miejsca do załatwiania swoich potrzeb jest niezwykle ważne – koty domowe rzadko mają okazję wyjść na zewnątrz, dlatego potrzebują specjalnie wyznaczonego punktu, w którym będą mogły zadbać o swoje sprawy. Czworonogi z łatwością pojmą, z którego miejsca mają korzystać – zadaniem ich opiekuna jest dostarczenie im takiej kuwety, która nie tylko zapewni zwierzakom wygodę, ale także będzie w pełni funkcjonalna, również przy jej sprzątaniu. W naszym internetowym sklepie zoologicznym znajdują się zarówno zamykane kuwety dla kota, jak i wersje otwarte, dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Znajdziesz modele dostosowane do potrzeb kociąt i małych ras, jak i większe wersje, dedykowane dużym czworonogom.

Zamykane kuwety

Zamykane kuwety dla kota występują w kształcie transportera, dzięki czemu zapewniają pupilom pełną prywatność i spokój. Posiadają drzwiczki, które są proste w obsłudze dla każdego zwierzaka – nie potrzebuje on pomocy właściciela, by dostać się do środka. Drzwiczki są przy tym bardzo szczelne, by uniemożliwić brzydkim zapachom wydostawanie się na zewnątrz. Posiadamy także kuwety dla kotów, wyposażone w filtry z węglem aktywnym – doskonale zapobiegają przykrym zapachom, sprawiając, że kuweta może stać w dowolnym miejscu w domu, nie przynosząc domownikom dyskomfortu. Czyszczenie kuwety tego typu jest bardzo proste – posiada odczepiane dno, dzięki czemu można z łatwością wybrać nieczystości za pomocą łopatki dla kotów, a także, w razie potrzeby, umyć całość.

Otwarte kuwety

Otwarte kuwety stanowią świetne rozwiązanie dla właścicieli kotów większych lub gustujących w otwartych przestrzeniach. Polecamy modele, które posiadają specjalną ramkę, dzięki której żwirek nie wysypuje się na zewnątrz. Dostępne produkty są specjalnie skonstruowane w taki sposób, by nie przesuwały się po podłodze – dzięki temu kuweta dla kota nie przemieszcza się nawet przy intensywnym kopaniu zwierzaka w żwirku.

Łopatki dla kotów

Dostępny jest także duży wybór łopatek dla kotów, pochodzących od najlepszych producentów artykułów dla zwierząt. Łopatki dla kota umożliwiają higieniczne usunięcie nieczystości z kuwet, bez narażania się na kontakt z zarazkami. Posiadają wygodne i długie rączki, zapewniające funkcjonalność i higienę użytkowania. Odpowiednio szeroka końcówka łopatek dla kotów umożliwia szybkie i skuteczne usunięcie wszystkich nieczystości z kuwety. Zarówno kuwety, jak i łopatki dla kotów dostępne w naszej ofercie, to produkty w pełni bezpieczne i nietoksyczne dla zwierząt. Nasi Klienci mogą mieć pewność, że zapewniają swoim podopiecznym artykuły wysokiej jakości, trwałe i odporne nawet przy najbardziej intensywnym użytkowaniu. Proponujemy wyjątkowo atrakcyjne ceny produktów, co gwarantuje zadowolenie z zakupów.

Jak wybrać kuwetę dla kota?

Kuweta jest bardzo ważnym elementem kociej wyprawki. Jest istotna także z punktu widzenia właściciela, ponieważ dzięki niej pupil nie będzie brudził całego mieszkania. Różnorodność dostępnych rodzajów i modeli kuwet utrudnia wybór właściwej zatem jak wybrać dobrą kuwetę dla kota?

Kuwety otwarte i zamknięte

Podstawowy podział rozróżnia kuwety otwarte i zamknięte.

Kuwety otwarte, prostokątne lub kwadratowe będą odpowiednie dla wszystkich kotów, ale warto zwrócić uwagę na rozmiar i wybrać taki, aby kot bez problemu mieścił się w kuwecie. Zapobiegnie to nadmiernemu wysypywaniu żwirku, podobnie jak zaokrąglone do środka brzegi. Wysokość brzegów jest bardzo różna, niektóre mają tylko kilka centymetrów, inne nawet 20. Wyższe kuwety zazwyczaj mają jedną niższą ściankę, żeby ułatwić wchodzenie i wychodzenie.

Kuwety zamknięte są zabudowane, zawierają zadaszenie pełne lub półotwarte. Kot może dostać się do środka za pomocą zamontowanych drzwi. Na rynku dostępne są także kuwety z wejściem od góry. Kuwety zamknięte są niewątpliwie wygodniejsze dla właściciela żwirek nie wysypuje się, a brzydki zapach pozostaje w kuwecie lub zostaje zneutralizowany przez zamontowane w niej filtry. Jedyną trudnością w użytkowaniu kuwety zamkniętej będzie nauczenie kota jak do niej wejść.

Nowoczesne kuwety dla kota

Rozwój technologiczny wpływa także na wzornictwo akcesoriów dla kotów. Oprócz standardowych kuwet opisanych wyżej dostępne są kuwety z podwójnym dnem. Zbudowane są one z dwóch podstaw  jedna część to sito, przez które nieczystości przedostają się do drugiej, wymiennej części. Taki mechanizm ułatwia szybkie czyszczenie kociej toalety. Można spotkać takie kuwety otwarte (bardziej popularne) lub kryte. Najbardziej nowoczesne kuwety to kuwety samoczyszczące. Posiadają one czujnik ruchu, który po wizycie kota uruchamia grabki sprzątające zbrylony żwirek do specjalnego pojemnika.

 • Jak duża powinna być kuweta?

Kuwety powinny być dostosowane wielkością i wysokością do rozmiarów kota. Najczęściej spotykane wymiary to: mała27x37, średnia 37x47, duża 54x45. Mniejsze kuwety będą bardziej ekonomiczne, ponieważ zmieści się w nich grubsza warstwa żwirku. Większe kuwety będą odpowiedniejsze dla dużych kotów oraz w sytuacji, gdy nie mamy możliwości częstej wymiany zbrylonego żwirku.

 • Gdzie powinna stać kuweta?

Koty są z natury czyste i preferują spokój, dlatego kuweta powinna stać w ustronnym, intymnym miejscu, np. łazience lub przedpokoju. Warto uwzględnić indywidualne preferencje zwierzaka. Kuweta nie powinna stać blisko legowiska i miski z jedzeniem.

Kuweta dla małego kota, kuweta dla dorosłego kota

Małe lub młode koty będą lepiej czuć się w kuwetach otwartych, do których łatwo wejść. Jej brzegi nie powinny przekraczać 7 cm, aby kot nie miał problemów z ich pokonaniem. Kuwetę zakrytą można stosować dla kociąt od 12 tygodnia życia, jeśli jednak decydujemy się kuwetę otwartą, wymieńmy ją na nieco większą.

Koty dorosłe zazwyczaj chętnie korzystają z kuwet zakrytych. W przypadku otwartych można wybrać modele większe i z wyższymi brzegami. W obu przypadkach rozmiar kuwety należy dostosować do wielkości kota, aby zapewnić mu wygodę korzystania.

Co wsypać do kuwety?

Aby utrzymać czystość kuwety na dłużej, warto stosować żwirek dla kota. Dostępne jest wiele rodzajów żwirku, ogólnie można podzielić je na zbrylające i niezbrylające. Te pierwsze pod wpływem odchodów sklejają się, co pozwala na szybkie posprzątanie kuwety. Niezbrylające nie mają takich właściwości. Materiały, z jakich wykonane są żwirki to:

- bentonit rodzaj skały o wysokich właściwościach chłonących i neutralizujących zapachy

- drewno/ materiały roślinne przypominają trociny, są bardzo wydajne, można je spłukiwać w toalecie

- silikon (silikat) rodzaj tworzywa sztucznego o najwyższej wydajności i niewielkiej wadze

Rodzaj żwirku warto dostosować do preferencji naszego kota.

Akcesoria do kuwety

 • Filtry do kuwety (filtry węglowe)

Stosowane w kuwetach zamkniętych, pomagają w zatrzymywaniu nieprzyjemnych zapachów wewnątrz kuwety. Często są dołączane przy zakupie kuwety. Ich działanie utrzymuje się od 1 tygodnia do trzech miesięcy w zależności od rodzaju.

 • Neutralizatory do kuwety

Stosowane częściej w kuwetach otwartych. Mają postać proszku, rozsypuje się je pod lub na żwirku. Pochłaniają brzydkie zapachy, czasem same wydzielają przyjemny aromat.

 • Odświeżacze do kuwety

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które pozwolą na przedłużenie czystości żwirku i kuwety. Można wybierać wśród środków w sprayu lub proszku, aromatyzowanych lub ułatwiających zbrylanie żwirku.

 • Łopatki do kuwety

Łopatkę powinna być dopasowana do grubości żwirku. Dostępne są taki o niewielkich oczkach, jak i te o bardzo dużych. Głęboka łopatka będzie wygodniejsza w użytkowaniu.

 • Wycieraczki do kuwety

Minimalizują roznoszenie żwirku wysypywanego przez kota. Może być wykonana z PCV lub szorstkiego materiału. Szczególnie przydatna przy kuwetach zakrytych, z których kot wychodzi jedną łapką.

 • Worki do kuwety

Worki ułatwiają sprzątnie kuwety. Wkłada się je pod żwirek, a w momencie sprzątania wystarczy podnieść worek i założyć nowy.

   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
   Rozumiem
   pixel