karmy eliminujące problemy z włosami

( ilość produktów: 73 )

Koty to niezwykle czyste stworzenia, które regularnie dbają o swoją sierść. Ich język ma specjalne, ostre wypustki - każdy, kogo polizał kot, poczuł to na własnej skórze. To one ułatwiają usuwanie z sierści zabrudzenia, ale również pomagają w wyjmowaniu z okrywy martwych włosów. Nadmierne wypadanie sierści, a także inne z nią kłopoty mogą przekładać się na kocie samopoczucie. Często to karma dla kota - ta niewłaściwie dopasowana - jest odpowiedzialna za kłopoty. Niekiedy winna jest też niedostateczna pielęgnacja albo jej zupełny brak. Zdarza się, że na złą kondycję sierści wpływa choroba albo sterylizacja.


 W ofercie sklepu znajdują się takie rodzaje pożywienia, które doskonale sprawdzą się przy problemach ze skórą czy okrywą. Przede wszystkim eliminują one podstawowe źródło kłopotu, czyli źle zbilansowaną dietę. Karma dla kota na problemy z sierścią sprzyja uzupełnieniu niedoborów witamin i składników odżywczych, co pozytywnie wpływa na piękny wygląd okrywy. Dzięki temu Twój kot może pochwalić się estetycznym wyglądem i zdrowiem włosa.

Warto wspomnieć, że karma dla kota, który ma problem z sierścią, eliminuje również problem kul włosowych. Podczas wylizywania okrywy kot połyka sporo martwej sierści z górnej warstwy, ale również podszerstka. Jako że włos sam w sobie nie rozpuszcza się w żołądku, pojawia się problem. Kot może odczuwać niepokój związany ze stanem przewodu pokarmowego czy żołądka. Może też próbować odkrztuszać zalegające w układzie pokarmowym kłębki sierści. Niekiedy wymaga leczenia specjalistycznego, gdy dojdzie do zatkania jelita.

Karma dla kota na problemy z sierścią pomaga w usuwaniu kul włosowych przede wszystkim dostarczając substancji, które je rozpuszczają, ale również ułatwiając odkrztuszanie czy pasaż jelitowy. Dodatkowo wzmacnia okrywę, eliminując problem nadmiernie wypadającej sierści. Ważne jest jednak, szczególnie w przypadku kotów długowłosych, aby poddawać zwierzę regularnej pielęgnacji, przede wszystkim czesaniu, w celu usunięcia martwej sierści.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Zamknij
pixel