Karma dla psa

( ilość produktów: 3961 )

Hills najtaniej na rynku

Prawidłowy rozwój czworonoga jest bardzo istotny dla każdego posiadacza psa. Konieczna jest inwestycja w odpowiedniej jakości produkty, stworzone na podstawie najlepszych, najwyższych jakościowo składników dostępnych na rynku. Karma dla psów mokra i sucha jest absolutną koniecznością, jeśli chodzi o zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia u psa, a odpowiednio dobrane akcesoria dla psa pozwolą zadbać o bezpieczeństwo oraz komfort psa m.in. podczas codziennych spacerów.


Jak dobrać karmę dla psa?

Wybór karmy dla naszego psa może nam sprawić problem, w końcu mamy do wyboru karmy mokre i suche. Sucha karma ma więcej praktycznych zalet m.in.: łatwość przechowywania, a także praktyczność w podróży. Dla tego to na niej się dziś skupimy, choć mokra karma też może być smacznym i pełnowartościowym pokarmem. Głównymi producentami suchych karm są m.in.: Acana, Arion, Brit, Bosch, Eukanuba, Hill's, Royal Canin, Orijen. Musimy też zapoznać się też z tym co nasz pies preferuje. Jaki gatunek mięsa jest dla niego najsmaczniejszy i najzdrowszy oraz jakie dodatki nasz pupil preferuje.

Rodzaje suchych karm dla psów

Suche karmy dla psów możemy podzielić na kilka kategorii. Do najważniejszych zaliczymy wiek psa, według tego kryterium możemy podzielić karmy na te przeznaczone dla psów:

- w różnym wieku - karmy dla psów dorosłych, szczeniąt, czy seniorów,
- pod względem aktywności w ciągu dnia - karmy dla psów o niskiej, wysokiej aktywności oraz dla psów pracujących,
- borykających się z różnymi problemami zdrowotnymi - alergie pokarmowe, alergie skórne, posiadający nietolerancje na różne składniki pokarmowe tj. zboża, choroby nerek i wątroby, czy nadwaga),
- które posiadają różne problemy zdrowotne oraz są po zabiegach tj. kastracja psa,
- karmy weterynaryjne - polecane przez weterynarzy i stosowane podczas leczenia psów. Są to karmy przepisywane oraz zalecane przez lekarza weterynarii dla danego osobnika - nie powinno się ich stosować bez konsultacji i nadzoru lekarza.

Karmy specjalistyczne dla psów

Dla psów uczulonych, mających problemy zdrowotne lub po prostu wybrednych zaleca się specjalistyczne karmy które są wyrabiane z produktów najwyższej jakości. Są to często karmy bezzbożowe spełniające rygorystyczne wymogi niezawierające dodatków chemicznych. Zboże zastąpione jest poprzez lekkostrawne węglowodany np. ziemniaki. Karmy dla psów mających problem z sierścią powinny być dobierane ze szczególna starannością, powinny zawierać substancje odżywiające stare włosy i wspomagające wzrost nowych.

Dla psów rasowych zaleca się karmy dostosowane specjalnie do tej rasy lub wybranej grupy psów. Są to karmy których składniki są idealnie dobrane i zapewniają odpowiednią dawkę energii dla rasowego psa. Karmy te są droższe niż inne karmy ale za to dbają o odpowiednie żywienie naszego pupila

Co powinna zabierać odpowiednia karma dla psa?

Większość suchych karm dla psów ma około 10% procent wody, dlatego należy zawsze dbać o świeżą wodę w misce dla psa. Skład takiej karmy powinien zawierać przynajmniej 85% produktów pochodzenia zwierzęcego w stosunku (50% mięsa, 20% podrobów, 15% kości). Takie produkty są lepiej przyswajalne i efektywniej dostarczają psom wartości odżywcze. Pozostały skład karmy to głównie produkty pochodzenia roślinnego warzywa oraz owoce stosowane jako dodatek i jednocześnie wzbogacenie smaku karmy.

Dobrej jakości sucha karma dla psa powinna być łatwo przyswajalna oraz wystarczała na wiele miesięcy karmienia - największy worek karmy może wystarczyć na parę miesięcy. Taka karma psuje się dużo wolniej niż mokre, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniego przechowywania i szczelności.

Jak przechowywać karmę dla psa?

Do przechowywania takiej karmy nie potrzebujemy lodówki oraz specjalnych opakowań - jest to duże udogodnienie dla osób, które uwielbiają podróże ze swoim psem. Suchą karmę należy przechowywać w suchym, zacienionym miejscu najlepiej w temperaturze pokojowej. Zalecamy dbanie o czystość miski naszego psa oraz dbanie o niezjedzony pokarm - należy go wyrzucić. Dbajmy także o stały dostęp do pitnej wody.

Jak produkowana jest karma dla naszych piesków?

Karmy dla psów są produkowane w technologii ekstruzji. Składniki karmy są odpowiednio dobierane a następnie mieszane. Później następuje proces ekstruzji który polega na przetłaczaniu przez ekstrudery pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze karmę do komory schładzania. Na końcu tnie się ją w odpowiednie kształty i pakuje w opakowania.

Przy wyborze karmy nie powinniśmy zwracać uwagi głównie na cenę, ponieważ zawsze można znaleźć odpowiednia karmę w dobrej cenie. Jeśli masz wątpliwości to powinieneś sięgnąć po poradę weterynarza lub jednego z naszych konsultantów.

Nie zmuszajmy swojego psa do jedzenia posiłku, który mu po prostu nie smakuje - kiedy posiadamy tak ogromny wybór karm, należy poszukać tej, która mu najbardziej odpowiada. W przypadku wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych lub nietolerancji pokarmowych, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii oraz natychmiast zmienić karmę.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Rozumiem
pixel