BOSCH Sanabelle Dental

zobacz opinie (5)
Producent:Bosch
BOSCH Sanabelle Dental
15.79358.80PLN4

BOSCH Sanabelle Dental jest pełnowartościową i odżywczą karmą dla kotów dorosłych, borykających się z problemem odkładającego się kamienia nazębnego.

Karma została specjalnie opracowana pod względem kształtu, twardości oraz szorstkości, by jak najlepiej i najdokładniej czyścić zęby kota podczas spożywania posiłku.

Dzięki witaminom zawartym w składzie karmy wzmacniane są dziąsła, zredukowana jest możliwość wystąpienia infekcji błony śluzowej. Karma Sanabelle Dental wolna jest od sztucznych barwników, konserwantów oraz polepszaczy, dzięki czemu wpływa pozytywnie na zdrowie, wygląd sierści oraz samopoczucie kota.

Niemiecki producent wykorzystał świeże mięso z kurczaka oraz ryż, dzięki czemu karma jest lekkostrawna i świetnie się przyswaja, dostarczając zwierzęciu najważniejszych składników odżywczych.

Dodatkowym atutem karmy Bosch Sanabelle Dental jest świeży drób (minimum 20%) oraz to, że karma została wyprodukowana bez zbóż zawierających gluten. Karma jest przeznaczona szczególnie dla wszystkich dorosłych kotów z wrażliwymi dziąsłami. Zawarte w suchej karmie witaminy, przede wszystkim witamina A, wpływają pozytywnie na błonę śluzową jamy ustnej, a zawarty w składzie fosfor pomaga w usunięciu płytki nazębnej.

Zalety:

 • usuwa płytkę nazębną
 • lekkostrawna
 • duża zawartość witamin
 • surowe włókna
 • świeży drób

Przeznaczenie:

 • koty dorosłe
 • koty z wrażliwymi dziąsłami i zębami

Skład: Świeży drób (min. 20%), ryż, proso żółte, sorgo, białko ziemniaczane, skwarki (odwodnione), tłuszcz zwierzęcy, mączka z mięsa drobiowego, wątroba (odwodniona), włókna celulozowe, hydrolizowane białko, węglan wapnia, siemię lniane, Drożdże (odwodnione), chlorek potasu, żurawina (odwodniona), borówka (odwodniona), proszek małży, proszek cykorii, kwiaty nagietka (odwodnione), wyciąg z jukówki (odwodniony).

Dodatki: Przeciwutleniacze.

Rozwiń
BOSCH Sanabelle Dental3.45

Opinie (5)

ocena całościowa: 3/5
 • 5/5
  U mojej norweskiej kotki weterynarz stwierdził duży nalot kamienny na ząbkach, po dodawaniu karmy nawet w niewielkiej proporcji 1:2 z normalnie podawaną karmą suchą po roku kamień wyraźnie się zmniejszył, został tylko na tylnych ząbkach, na co już prawdopodobnie z racji wieku kici (8 lat) nie poradzimy. Zjada ze smakiem i wybiera chrupeczki z miski, zostawiając inne na koniec ;)
 • 1/5
  Po stwierdzonym u kotki kamieniu nazębnym i zapaleniu dziąseł zakupiliśmy tę karmę. Po 2 tygodniach zauważyliśmy u kotki na mordce nad oczkami łyse placki i pełno krwawych strupków - karma ją bardzo uczulała do tego stopnia, że drapała się do krwi. Po odstawieniu karmy wszystko wróciło do normy.
 • 5/5
  Moja kotka bardzo lubi tą karmę, prze rok spiłowała znaczną część kamienia nazębnego, a groziło nam już zapalenie dziąseł :) Żadnych rewelacji żołądkowych, wprowadzaliśmy karmę stopniowo przez tydzień.
 • 1/5
  oj, co ja przeżyłam z powodu tej karmy... Mam 3 koty: dwa dorosłe i 1 młodego. Stare kocury oczywiście mają już swoje przyzwyczajenie, w tym żywieniowe, a młody rzuca się na wszystko. O dziwo jeść tą karmę jadły wszystkie koty, ale co działo się potem? Każdy z kotów dostał ROZWOLNIENIA !!! SMRÓD NIE DO OPISANIA!!! ja miałam KUPĘ roboty, a koty z pewnością cierpiały!!! trwało to kilka dni; odstawiłam karmę, a zaoszczędzone pieniądze, bo karma była w konkurencyjnej cenie i tak musiałam wydać na weterynaryjną karmę Gastro Intestinal Royal oraz gotowanego indyka z burakami i siemieniem lnianym. Dopiero po tym sytuacja się ustabilizowała. ODRADZAM ZAKUP!!!
 • 5/5
  mój wybredny kocur, który ma chroniczne zapalenie dziąseł uwielbia tą karmę