BIOFAKTOR Biotivet SC - preparat poprawiający zdrowie skóry dla psów i kotów

zobacz opinie (2)
Producent:Biofaktor
BIOFAKTOR Biotivet SC - preparat poprawiający zdrowie skóry dla psów i kotów
14.0414.04PLN1

BIOFAKTOR Biotivet SC to preparat odżywczy, który zwiększa zdrowotność skóry u psów i kotów.

 

Właściwości i działanie:

Witamina H - biotyna bierze udział w przemianie materii, szczególnie w syntezie białek i metabolizmie węglowodanów. Niedobór witaminy H prowadzi do zmian skórnych, braku koordynacji ruchowej, obniża odporność i zdrowotność skóry. Biotyna jest szczególnie ważna dla zwierząt futerkowych. Przy niedoborze biotyny włos traci połysk, staje się mało sprężysty co związane jest z pojawieniem się ubytków w sierści. Biotyna bierze także udział w przemianie cukrowo-białkowej co jest bardzo ważne gdyż nadmiar surowego białka w karmie może powodować zmiany zapalne skóry. Preparat również korzystnie wpływa na rozwój i utwardzenie pazurków. Często preparat podaje się w celu przyspieszenia odrostu sierści w okresie linienia.


Wskazania:

Biotivet SC jest preparatem przeznaczonym dla psów, kotów oraz wszystkich mięsożernych zwierząt futerkowych. Biotivet SC uzupełnia dietę w biotynę (witamina H), metioninę i lizynę. Preparat stosujemy profilaktycznie w okresie wzrostu gdy naszemu pupilowi kształtuje się okrywa włosowa. Produkt szczególnie polecany dla zwierząt z chorobami skóry takich jak zapalenia oraz posiadających problemy z wypadaniem i ubytkiem włosów. Biotivet SC podaje się w celu przyspieszenia odrostu sierści w okresie linienia. Zalecane stosowanie po przebytych chorobach dermatologicznych. Dzięki Biotivet sierść staje się gęsta i sprężysta. Sierść nabiera połysku i staje się mniej łamliwa, odzyskuje elastyczność i naturalny blask. Preparat szczególnie polecany dla alergików - obniża podatność na alergie.

 

 

Skład:

Postać-proszek:
Biotyna
Vehiculum ad

Postać-tabletki:
Biotyna
Vehiculum ad

0,0002
1,0


0,001
1,0

Dawkowanie:
Biotivet C proszek stosować bezpośrednio do karmy w ilości 1 g / 1 kg m.c. (łyżka stołowa zawiera około 5 g preparatu). Przed podaniem Biotivet C można rozpuścić w wodzie lub mleku i tak sporządzonym roztworem skropić przygotowaną karmę dla psa. Biotivet C tabletki stosować doustnie w ilości 1 tabletka / 5 kg m.c. Preparat można mieszać z innymi preparatami witaminowymi. Okres stosowania może być różny w zależności od zmian na skórze, ale nie powinien być krótszy niż 1 miesiąc.

Opakowanie: 150 tabletek.

Trwałość:
18 miesięcy od daty produkcji.

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu.

Rozwiń
BIOFAKTOR Biotivet SC - preparat poprawiający zdrowie skóry dla psów i kotów 52

Opinie (2)

ocena całościowa: 5/5
  • 5/5
    Produkt bardzo dobry. Piesek z brzydką matową sierścią z łupieżem stał się piękny i lśniący :) Polecam :)
  • 5/5
    Bardzo dobry produkt pieski łykają tabletki w formie nagrody,więc nie mam problemu z podawaniem,a przy tym bardzo skuteczny, pozwolił odzyskać zgubioną okrywę włosową mojego szczeniaka,po przebiałkowaniu i powoduję ,że psy wcale nie tracą sierści.Preparat godny polecenia!!!