BAYER Foresto - obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów

zobacz opinie (3)
Producent:Bayer
odbiór osobisty lub zlecenie odbioru w wybranej firmie kurierskiej
BAYER Foresto - obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów
107.35107.35PLN1

BAYER Foresto - obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów to nowoczesny środek ułatwiający opiekę nad czworonogiem. Mieszanka specjalistycznych składników chroni naszego pupila przed inwazją pcheł i kleszczy, co jest ważne dla jego samopoczucia.
Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 7- 8 miesięcy.

Ważne informacje:


- stosować w celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł,
- obroża wykazuje swoje działanie bezpośrednio po założeniu,
- skuteczność do 8 miesięcy, uzależniona od warunków zewnętrznych,
- może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
- obroża zabija kleszcze i chroni naszego pupila przed powikłaniami.

Przeciwwskazania:
- nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni, 
- nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni, 
- nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Specjalne ostrzeżenia:

- okresy nadmiernego linienia mogą wpływać na skuteczność obroży, zmniejszając właściwości kleszczobójcze,
- produkt jest wodoodporny, działa niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych: 1 obroża o masie 12,5 g zawiera: imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g.

Substancje pomocnicze: Tytanu dwutlenek (E 171), Żelaza tlenek czarny (E 172).

Dawkowanie, sposób i droga podania: Dla kotów i psów o masie ciała do 8 kg stosujemy jedną obrożę długości ok. 38 cm (12,5 g) zapinając ją luźno na szyi zwierzęcia.

Zalecenia dla prawidłowego podania: Wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm. Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt. Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.

Działania niepożądane: Sporadycznie, w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić niewielki świąd i/lub rumień u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży. Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno. Może wystąpić niewielka utrata sierści i reakcje skórne o łagodnym stopniu nasilenia w miejscu zastosowania produktu leczniczego weterynaryjnego. Zazwyczaj objawy te ustępują w ciągu 1 do 2 tygodni bez konieczności zdejmowania obroży. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów. U kotów, początkowo, w rzadkich przypadkach, mogą wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak obniżenie nastroju, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka. Tak jak w przypadku innych produktów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:
Torebkę zawierającą obrożę należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania produktu. Tak jak w przypadku wszystkich produktów leczniczych weterynaryjnych, należy uniemożliwić małym dzieciom zabawę obrożą oraz wkładanie jej do ust. Nie powinno się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci. Osoby, u których występuje nadwrażliwość na składniki obroży powinny unikać kontaktu z produktem. Należy natychmiast usunąć pozostałości lub odcięte fragmenty obroży. Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą.

Rozwiń
BAYER Foresto - obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów53

Opinie (3)

ocena całościowa: 5/5
  • 5/5
    Polecam, mój pies używa jej od 3 lat. Nie łapie kleszczy ani go nie uczula.
  • 5/5
    Polecam , od 4 lat kupujemy obroże . Przed używaniem foresto nasz psiak potrafił przynieść ze spaceru około 4-6 kleszczy ( pomimo , ze był zabezpieczony preparatem firmy konkurencyjnej ) Od kiedy nosi foresto ze spaceu wraca " czysty ;) " Obroża jest bezwonna .
  • 5/5
    Obroża doskonała.Moje 4 suczki Yoreczki noszą ją drugi sezon.Nie śmierdzi (co przy 4 psach w domu nie jest bez znaczenia)i na prawdę świetnie działa. Tylko cena w tym sklepie dość wysoka,u mojego weta jest 15 zł tańsza.