BAYER Foresto - obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów

BAYER Foresto - obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów36
zobacz opinie (6)
Producent:Bayer
odbiór osobisty lub zlecenie odbioru w wybranej firmie kurierskiej
BAYER Foresto - obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów
98.9098.90PLN1

BAYER Foresto - obroża przeciw pchłom i kleszczom dla kotów i małych psów to nowoczesny środek ułatwiający opiekę nad czworonogiem. Mieszanka specjalistycznych składników chroni naszego pupila przed inwazją pcheł i kleszczy, co jest ważne dla jego samopoczucia.
Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 7- 8 miesięcy.

Ważne informacje:


- stosować w celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł,
- obroża wykazuje swoje działanie bezpośrednio po założeniu,
- skuteczność do 8 miesięcy, uzależniona od warunków zewnętrznych,
- może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
- obroża zabija kleszcze i chroni naszego pupila przed powikłaniami.

Przeciwwskazania:
- nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni, 
- nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni, 
- nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Specjalne ostrzeżenia:

- okresy nadmiernego linienia mogą wpływać na skuteczność obroży, zmniejszając właściwości kleszczobójcze,
- produkt jest wodoodporny, działa niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych: 1 obroża o masie 12,5 g zawiera: imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g.

Substancje pomocnicze: Tytanu dwutlenek (E 171), Żelaza tlenek czarny (E 172).

Dawkowanie, sposób i droga podania: Dla kotów i psów o masie ciała do 8 kg stosujemy jedną obrożę długości ok. 38 cm (12,5 g) zapinając ją luźno na szyi zwierzęcia.

Zalecenia dla prawidłowego podania: Wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm. Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt. Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.

Działania niepożądane: Sporadycznie, w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić niewielki świąd i/lub rumień u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży. Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno. Może wystąpić niewielka utrata sierści i reakcje skórne o łagodnym stopniu nasilenia w miejscu zastosowania produktu leczniczego weterynaryjnego. Zazwyczaj objawy te ustępują w ciągu 1 do 2 tygodni bez konieczności zdejmowania obroży. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów. U kotów, początkowo, w rzadkich przypadkach, mogą wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak obniżenie nastroju, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka. Tak jak w przypadku innych produktów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:
Torebkę zawierającą obrożę należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania produktu. Tak jak w przypadku wszystkich produktów leczniczych weterynaryjnych, należy uniemożliwić małym dzieciom zabawę obrożą oraz wkładanie jej do ust. Nie powinno się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci. Osoby, u których występuje nadwrażliwość na składniki obroży powinny unikać kontaktu z produktem. Należy natychmiast usunąć pozostałości lub odcięte fragmenty obroży. Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą.

Rozwiń

Opinie (6)

ocena całościowa: 3/5
 • 1/5
  Witam ponownie .Cztery lata temu pisałam że obroża jest doskonała niestety przez te lata wiele się zmieniło. Moje sunie sukcesywnie co roku łapią więcej kleszczy. Kilka dni temu najmłodsza z piesków miała robiony test na choroby odkleszczowe i okazało się że złapała anaplazmozę. Dodam że obroża jest noszona stale i bardzo ciasno ale to niestety nic nie daje.Zastanawiam się czy jest to wina producenta czy kleszcze zmutowały i już ten specyfik na nie nie działa. Niestety nie polecam.
 • 1/5
  Dla tych co mają dzieci, a ich pupile lubią pakowac się do łózka... WAŻNE! ULTOKA FORESTO - należy uniemożliwić małym dzieciom zabawę obrożą oraz wkładanie jej do ust. Nie powinno się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci. - JA PODZIĘKUJĘ... nie chcę truć mojego dziecka. Wolę spoton Frontline.
 • 1/5
  Obroża nie skuteczna jeżeli pies często kąpię się w strumieniach i zbiornikach wodnych np. labradory , mimo że opinie były takie , iż ona jedyna w zasadzie jest wodoodporna spośród wszystkich na rynku polskim, a to kłamstwo , ponieważ na samej ulotce z foresto pisze jak byk , że skuteczność obroży spada jeśli jest pies narażony na częste działanie wody , dopuszczalna jest jedynie raz w miesiącu kąpiel w szamponie i to samo dotyczy nurzania się psa w strumieniach. Czyli obroża nic nie pomaga psom pływającym (nowofundlandy, labradory) i kleszcze codziennie zwierzę będzie przynosić i roznosić po domu , narażająć ludzi na choroby odkleszczowe. Jednego dnia kleszcz z mojego psa już najedzony odpadł i oczywiście nie martwy ale żywy , a drugiego dnia kleszcz został znaleziony jak sobie szukał miejsca do wkłucia na psie. A więc obroża nie zabija kleszcza który żeruje na psie ani nie odstrasza - ale pies codziennie jest mokry podkreślam bo wchodzi na spacerach do strumieni , wprawdzie nie moczy całej sierści ale głownie podbrzusze ,jednak chcę podkreślić , że obroża nie jest wodoodporna wcale , a opinie takowe to zmyślenia ludzi sprzedających te obroże żeby nabić naiwniaków , te sam ściemy opowiadają weterynarze że to najlepszy produkt na rynku. Nie prawda , nie ma żadnej obroży odpornej na wodę przeciwko kleszczom , jedyne co można zrobć to nie dopuszczać psa do kąpania w wodzie na spacerach nie częściej niż 2 razy w miesiącu, bo obroża nie zadziała .a to trudne w wypadku pływaków jak labradory.
  • 2017-04-12alfrd agnes
   Dodam że obroża ścisle przylega do skóry psa , odstęp to jeden palec włożony między psa kark a obrożę więc środek uwalniany z obroży jest prawidłowo i obroże ma już około dwóch tygodni na sobie. Nie mogę powiedzieć ,że obroża nie działa jak pies jest suchy i się nie kąpię ,stwierdzam jedynie iż nie daje żadnych efektów przy psach kąpiących się regularnie.
 • 5/5
  Polecam, mój pies używa jej od 3 lat. Nie łapie kleszczy ani go nie uczula.
 • 5/5
  Polecam , od 4 lat kupujemy obroże . Przed używaniem foresto nasz psiak potrafił przynieść ze spaceru około 4-6 kleszczy ( pomimo , ze był zabezpieczony preparatem firmy konkurencyjnej ) Od kiedy nosi foresto ze spaceu wraca " czysty ;) " Obroża jest bezwonna .
 • 5/5
  Obroża doskonała.Moje 4 suczki Yoreczki noszą ją drugi sezon.Nie śmierdzi (co przy 4 psach w domu nie jest bez znaczenia)i na prawdę świetnie działa. Tylko cena w tym sklepie dość wysoka,u mojego weta jest 15 zł tańsza.
Pokaż więcej opinii