BAYER Foresto - Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla dużych psów

zobacz opinie (6)
Producent:Bayer
odbiór osobisty lub zlecenie odbioru w wybranej firmie kurierskiej
BAYER Foresto - Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla dużych psów
135.39135.39PLN1

BAYER Foresto przeciw pchłom i kleszczom to obroża, która przeznaczona jest dla dużych psów (powyżej 8 kg). 

Właściwości obroży BAYER Foresto: 

 • Chroni przed pchłami i kleszczami.
 • Zabija i odstrasza pchły i kleszcze.

Obroży BAYER Foresto nie należy stosować u szczeniąt poniżej 7 miesiąca życia.

Przed założeniem obroży po raz pierwszy poleca się usunięcie ze skóry kleszczy, ponieważ może się zdarzyć, że nie zostaną one usunięte w ciągu pierwszych 48 godzin. 

Obroża BAYER Foresto: 

 • Zapewnia ochronę po upływie dwóch dni od jej założenia. 
 • Jest skuteczna przez ok. 8 miesięcy. 
 • Jest wodoodporna - zmoczenie psa nie wpływa na jej skuteczność.

Zaleca się założenie obroży BAYER  Foresto przed sezonem występowania kleszczy.


Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych: 1 obroża o masie 45g zawiera: imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g.

Substancje pomocnicze: Tytanu dwutlenek (E 171), Żelaza tlenek czarny (E 172).

Dawkowanie, sposób i droga podania: U psów o masie ciała powyżej 8 kg należy zastosować jedną obrożę Foresto o długości 70 cm.

Zalecenia dla prawidłowego podania: Wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm. Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt. Obroża została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.


Działania niepożądane: Sporadycznie, w ciągu pierwszych kilku dni po założeniu obroży może wystąpić niewielki świąd i/lub rumień u zwierząt, które nie są przyzwyczajone do noszenia obroży. Należy upewnić się, że obroża nie została założona zbyt ciasno. Może wystąpić niewielka utrata sierści i reakcje skórne o łagodnym stopniu nasilenia w miejscu zastosowania produktu leczniczego weterynaryjnego. Zazwyczaj objawy te ustępują w ciągu 1 do 2 tygodni bez konieczności zdejmowania obroży. W pojedynczych przypadkach może być zalecane tymczasowe zdjęcie obroży do momentu ustąpienia objawów. U kotów, początkowo, w rzadkich przypadkach, mogą wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak obniżenie nastroju, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunka. Tak jak w przypadku innych produktów podawanych zewnętrznie, u zwierząt, u których występuje nadwrażliwość może pojawić się kontaktowe, alergiczne zapalenie skóry.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Torebkę zawierającą obrożę należy przechowywać w opakowaniu zewnętrznym do momentu zastosowania produktu. Tak jak w przypadku wszystkich produktów leczniczych weterynaryjnych, należy uniemożliwić małym dzieciom zabawę obrożą oraz wkładanie jej do ust. Nie powinno się zezwalać zwierzętom noszącym obrożę na spanie w tym samym łóżku co właściciele, a zwłaszcza dzieci. Osoby, u których występuje nadwrażliwość na składniki obroży powinny unikać kontaktu z produktem. Należy natychmiast usunąć pozostałości lub odcięte fragmenty obroży. Po założeniu obroży należy umyć ręce zimną wodą.

Rozwiń
BAYER Foresto - Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla dużych psów56

Opinie (6)

ocena całościowa: 5/5
 • 5/5
  Cena obroży powala na kolana Najwyższa cena wśród sklepów internetowych !!!!! Produkt oceniam na bardzo dobry , cenę na chęć szybkiego zysku - zaczyna się wiosna
 • 5/5
  Najlepszy sposób na kleszcze, jaki znam! Do tej pory stosowaliśmy szampony i krople, ale nie dawały rezultatów. Obroża Foresto jest genialna! W tamtym roku założyliśmy Reksowi w marcu i do września obyło się bez kleszczy (nie miał ani jednego)! W tym roku również spisuje się świetnie.
 • 5/5
  W zeszłym roku sprawdziła się doskonale, dużo lepiej niż stosowane dotąd spot-ony. Duża wygoda. Cena faktycznie mogłaby być niższa. Na pewno kupię w tym roku.
 • 5/5
  W tym roku chyba nie udała im się ta obroża...kleszcze są
  • 2016-08-03Róża Kostur
   ocena 1 :-)
  • 2016-08-03Róża Kostur
   ocena 1 :-)
 • 5/5
  Strata pieniędzy, obroża nieskuteczna. Kleszcze przyczepiają się jak rzepy. Jestem zawiedziona. Nie polecam.
  • 2016-05-09Marlena Spychalska
   Zapomniałam odhaczyć łapek. W skali 1-5, daję 1
 • 5/5
  Bardzo skuteczna obroża polecam! ale tym razem zawiodlam sie na Krakvevie cena powala na kolana! te obroze 70cm kupilam juz za 63zl!